SCALE - projekt firmy LEDVANCE

ZDOBYWCA NAGRODY GERMAN DESIGN AWARD 2019

ZDOBYWCA NAGRODY GERMAN DESIGN AWARD 2019

Odkrywanie nowych ścieżek w branży oświetleniowej dzięki odwadze, dynamice i uniwersalności – to właśnie określa LEDVANCE jako młodą firmę oświetleniową o ponad stuletniej historii. W jaki sposób takie samo-spostrzeganie można przełożyć na język nowoczesnego projektowania i zastosować w innowacyjnych produktach oświetleniowych pokazuje język projektowania „SCALE”, który po raz pierwszy został zaprezentowany na tegorocznych targach Light + Building. Został on ogłoszony jako jeden ze zwycięzców nagrody German Design Award 2019 w kategorii Oświetlenie.


DESIGN OZNACZA
NADAWANIE SENSU ŚWIATŁU

Światło znaczy życie. Misją firmy LEDVANCE jest uczynienie świata wspaniałym miejscem dzięki rozwojowi oświetlenia poprzez design, który nadaje prawdziwy sens dla wszystkich, zawsze i wszędzie. Kiedy mówimy o designie, mamy na myśli doświadczenia z oświetleniem, które ułatwiają ludziom życie. Mówimy o rzetelnych rozwiązaniach, które przemawiają do umysłów. Chodzi nam o przekształcenie naszej branży poprzez stworzenie po prostu lepszych podstaw.
Wierzymy, że najbardziej wiarygodnym sposobem zrozumienia pozytywnej energii naszej firmy jest doświadczenie samych produktów, tak bardzo cenionych przez naszych klientów. Przyszłość jest jasna: i znajdziemy się w niej z Wami, na wszystkich skalach życia.


SCALE - projekt firmy LEDVANCE

WYRÓŻNIAJĄCY
STAJE SIĘ NIECIEKAWY PRZEZ POSPOLITOŚĆ?
TO POWINNO POMÓC.

Tylko dlatego, iż jest to profesjonalna oprawa oświetleniowa, nie oznacza, że musi wyglądać nieciekawi i pospolicie.
Dzięki naszemu wyróżniającemu się językowi projektowania SCALE nasi klienci mogą natychmiast rozpoznać zaufaną jakość firmy LEDVANCE.
Nasze charakterystyczne skale designu, jednolite dla całego asortymentu naszych produktów, tworzą spólną, komfortową pewność, że dany produkt jest oryginalnym produktem firmy LEDVANCE, łatwym do zainstalowania i użytkowania w każdym otoczeniu


SPONTANICZNY
ZAPOMNIJ O WŁADCY PIERŚCIENI.
POSIADAMY O WIELE WIĘCEJ,
ABY WALCZYĆ Z CIEMNOŚCIĄ.

Walka ze złym światłem wymaga optymistycznej energii i jasnego spojrzenia.
Nasz okrągły znak w centrum każdego product wyraża nowy początek i naszego odważnego ducha inwencji.
Każdy produkt firmy LEDVANCE reprezentuje naszą misję, aby odkrywać nowe obszary i przekazywać pozytywne przesłanie światła dla wszystkich, we wszystkich skalach.


SCALE - projekt firmy LEDVANCE

SCALE - projekt firmy LEDVANCE

ROZLEGŁY
BEZ CHMUR.
ALE WIĘCEJ SREBRNYCH POWIERZCHNI,
NIŻ MOŻESZ ZLICZYĆ.

Nasz język projektowania SCALE opowiada historię o szerokim zasięgu i dalekich perspektywach: o niczym innym, jak o świetle dla wszystkich branż, ludzi i dziedzin życia. Promienisty i dynamiczny symbol impulsu firmy LEDVANCE jest wizualnie wydłużony i skalowany do rozszerzających się ukośnych linii, przypominających płytką promienistą krzywiznę w perspektywie. Linie rozszerzające się od lewej do prawej wskazują na nasz inteligentny, pozytywny, otwarty sposób myślenia, zmierzający ku nowym, szerokim horyzontom możliwości.


RZETELNY
WYDLĄDA JAK PO LIFTINGU.
TYLKO NASZE NIGDY NIE POTRZEBUJE JEDNEGO
NA PIERWSZYM MIEJSCU.

Wykorzystujemy nasze umiejętności do stworzenia prostszych podstaw: nie wzniosłe dzieła sztuki, ale pięknie zaprojektowane narzędzia rynkowe, które są łatwe do zrozumienia i znakomite w użytkowaniu.
Nasze dynamiczne elementy marki są osadzone w miękkich i zintegrowanych ramach, opartych na podstawowej geometrii koła, aby prezentowały rzetelną, ludzką i odświeżająco przystępną naturę marki oraz produkty, tworzone przez realnych ludzi dla realnych ludzi.


SCALE - projekt firmy LEDVANCE

DOTKNIĘCIE PRZYNOSI SZCZĘŚCIE.
I ZAPEWNIA TEŻ WSPANIAŁE WRAŻENIA.

FIRMA LEDVANCE W 3D. DZIAŁA NAWET BEZ OKULARÓW 3D.

Nasze produkty nie tylko wyglądają jak produkty firmy LEDVANCE, one naprawdę się nimi czują. Nasz zespół złożony ze specjalistów d/s marketingu i projektantów spędził wiele dni i tygodni na rozmowach i tworzeniu modeli, aby przekształcić markę w wizualne i namacalne doświadczenie, które nosi ten kod DNA, co nasza marka. Następnym razem, trzymając w ręce produkt firmy LEDVANCE, wejdziesz w styczność z naszą marką – oczywiście nie jesteśmy przesądni, ale myślimy, że przyniesie szczęście, niezależnie od tego, co robisz z naszymi produktami.


SCALE - projekt firmy LEDVANCE

UNIWERSALNY
TO NASZA WIZJA PRZYSZŁOŚCI
ŚWIEC I YOGI.

Znakomity design produktów firmowych jest uniwersalny, bez poświęcania wyboru i charakteru. Nasz język projektowania SCALE elastycznie dostosowuje się do wszystkich kategorii produktów i obszarów zastosowań. W niezliczonych iteracjach nasz zespół projektantów pracował nad elementami designu, które można powiększać i pomniejszać, nie poświęcając typowej dla marki ekspresji produktu. Niezależnie od tego, w jaki sposób łączysz w sprzedaży wiele rodzajów naszych opraw oświetleniowych – wszystkie doskonale do siebie pasują.


DBAŁY
DIABEŁ NIE TKWI W TYCH SZCZEGÓŁACH.
PO PROSTU DOBRY POMYSŁ.

Jesteśmy partnerami wszystkich, którzy pracują z naszymi profesjonalnymi oprawami oświetleniowymi. Słuchamy głosu klientów i odpowiadamy tym, co ułatwia życie. Nasz język projektowania to nie tylko spójny wygląd, ale również prostota użytkowania. Podczas tworzenia nasz zespół złożony z projektantów, inżynierów i kierowników produkcji przedstawił szereg prostych, ale pomysłowych, typowych dla marki szczegółów, wywierających duży wpływ na wszystkich, którzy pracują z naszymi produktami. Wykorzystując materiał i kolor kierujemy użytkowników w stronę wyjątkowej funkcjonalności i interakcji.


SCALE - projekt firmy LEDVANCE

SCALE - projekt firmy LEDVANCE

ŻARLIWY
TELEFON OD KOGOŚ NATRĘTNEGO NIE JEST PRZYJEMNY.
ALE NIE MOŻEMY POMÓC.

Nasz język projektowania nie jest wytworem przypadkowych, twórczych zachcianek – odchodzi od umieszczenia wiązki intensywnego oświetlenia w jednym pomieszczeniu. Przez wiele miesięcy nasz interdyscyplinarny zespół złożony z projektantów, inżynierów, specjalistów d/s marketingu i kierowników produkcji systematycznie wyszukiwał pomysły, szkicował, tworzył prototypy, poprawiał – i obsesyjnie dopracowywał niezliczone wersje projektów, dopóki nie poczuł przynależności do firmy LEDVANCE. Powstały w ten sposób język projektowania SCALE jest wyrazem naszego zaangażowania i pasji, aby zapewnić naszym klientom


WYKONALNY
PRAWDZIWI FACHOWCY ROZUMIEJĄ SIĘ BEZ SŁÓW.
TO SPOSÓB W JAKI NASI PROJEKTANCI
I INŻYNIEROWNIE WSPÓŁPRACUJĄ.

"Czy system projektowania jest dobry, jeśli nie można go wdrożyć? Będzie skalowalny? Czy działa z okrągłymi i kwadratowymi kształtami? Czy żeberka chłodnicy będą wystarczające? Podczas gdy wykorzystaliśmy najnowsze oprogramowanie 3D do stworzenia naszego języka projektowania, nasi projektanci i inżynierowie nieustannie rzucali sobie wzajemne wyzwania korzystając z fizycznych modeli, aby upewnić się, że nasze projekty nie są piękne tylko na papierze, ale również wykonalne pod względem konstrukcyjnym i produkcyjnym. W efekcie język projektowania SCALE stanowi doskonałą podstawę dla naszych zespołów do projektowania produktów, które naprawdę działają – i są rzeczywiście produktami firmy LEDVANCE.


SCALE - projekt firmy LEDVANCE