Użytkownik intywidualny
Kraj
Deskorolka z lampami LED

Lampy LED w innym świetle

10 alternatywnych zastosowań lamp LED

Czasem dobrze jest wyjść poza utarte schematy. Obok standardowych zastosowań, na przykład w domach lub firmach, istnieje wiele innych sposobów wykorzystania lamp LED. Niektórych pewnie nigdy nie brałeś pod uwagę. Co powiesz na rozświetlony strój balowy, który pozwoli zrobić efektowne wejście? A może świecące akcesoria dla zwierzaka? Podajemy tu 10 zabawnych alternatywnych pomysłów.

Deskorolki, rowery lub deski surfingowe

Zwiększające bezpieczeństwo, lecz przede wszystkim stylowe, lampy LED mogą stanowić dodatkowy akcent podczas wieczornego surfowania lub jazdy na łyżwach późno w nocy. Oświetlenie kół, deski lub krawędzi zmniejsza ryzyko zgubienia w ciemnościach sprzętu (lub znajomych). Nie mówiąc już o tym, że świetnie wygląda to na filmikach. Dla tych, którzy próbują surfować — co powiecie na ozdobienie pianki lampami LED?

Podświetlane regały na wino

Nigdy nie wiesz, które wino wybrać? Ten pomysł może rzucić nieco światła. Nie emitujące ciepła ani promieniowania UV, które mogłoby rozkładać stabilne związki organiczne w winie, lampy LED do regałów na wino są szczególnie przydatne dla właścicieli kolekcji w piwniczkach. Artystyczne wzornictwo w wielu wariacjach pozwala wybrać oświetlenie półek lub samych butelek.

Obroże LED dla psów

Świecący pies? Teraz możesz łatwiej niż kiedykolwiek obserwować swojego zwierzaka podczas spacerów wieczorem lub wczesnym rankiem. Takie obroże zwiększają również prawdopodobieństwo, że kierowca zauważy zwierzę, które nagle wybiegnie na drogę. Ponadto, ponieważ takie obroże są widoczne z dużej odległości, są bardzo użyteczne w przypadku zwierząt pracujących, a zwłaszcza psów ratunkowych.

Świecące donice

Lampy LED oferują wiele różnych sposobów na ożywienie ogrodu — od podświetlonych parasoli stołowych po oświetlone donice na rośliny. Donice LED oferowane są w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów i kolorów. Jeśli masz ochotę na bardziej eksperymentalne rozwiązania, możesz też zdecydować się na donice stale zmieniające kolor.

Głowice prysznicowe LED

Zasilane strumieniem bieżącej wody lampy LED w głowicy prysznicowej stanowią przede wszystkim ciekawe wzornictwo, mogą być jednak wykorzystane także do dostarczania informacji. Głowice prysznicowe LED mogą zawierać wbudowane czujniki temperatury, dzięki którym będziesz wiedzieć, kiedy woda ma bezpieczną temperaturę. Na przykład czerwone światło (i strumień wody) oznacza, że woda jest zbyt gorąca. Ta zabawna opcja dla osób w każdym wieku jest doskonała dla tych, którzy lubią śpiewać pod prysznicem. Zaśpiewajmy „Purple Rain”!

Głowice prysznicowe LED

Wycieraczki LED

Przywitaj gości skrzącą się wycieraczką lub powitalnym napisem z lamp LED. Dzięki wbudowanym czujnikom wycieraczki te świecą, gdy ktoś zbliża się do drzwi. Odporne na zmiażdżenie i wodę oraz bardzo trwałe, wycieraczki te są nawet oferowane w specjalnych wersjach okolicznościowych w okresie Halloween i Bożego Narodzenia.

Tapeta

Oświetlenie na ścianie? To możliwe dzięki tej właściwości wystroju wnętrz. Zamontowane lampy pozwalają łatwiej niż kiedykolwiek zmieniać wygląd pomieszczenia — wystarczy po prostu wypróbować nowe schematy barw za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Taki pomysł jest szczególnie przydatny w branży hotelarskiej, ponieważ pozwala tworzyć różne nastroje w porze obiadu, kolacji lub wieczornego drinka.

Strój balowy

W 2016 roku hollywoodzka aktorka Claire Danes wzbudziła zachwyt swoją suknią na uroczystości Met Gala. Jej wykorzystujący zaawansowaną technologię strój mienił się dzięki światłowodom — aktorka dosłownie jaśniała na czerwonym dywanie. Chcesz poczuć się jak gwiazda? Małe lampki LED, niewielkie akumulatorki, trochę szycia — i jesteś gotowa na galę! Ponieważ lampy LED mają niewielkie rozmiary i nie emitują ciepła, mogą stać się kluczowym dodatkiem. A dla panów? Dlaczego nie wpiąć lamp LED w klapę marynarki lub dodać do bukiecika w butonierce?

Deski sedesowe

A co powiesz na to? Podświetlane deski sedesowe są z pewnością łatwe do zauważenia, jeśli musisz wstać w środku nocy. Nie trzeba już włączać światła i przeszkadzać śpiącym. Deski sedesowe LED są oferowane w różnych wzorach — od nocnych pejzaży po akwaria.

Balony LED

Są nieodzownym elementem każdego przyjęcia. Balony LED służą do dekoracji i oświetlenia, a ponadto są gwarantowanym tematem rozmów. Ze względu na niewielki rozmiar i brak emisji ciepła lampy LED można łatwo umieszczać wewnątrz zwykłych balonów. Migające lampy lub zmieniające się kolory dają efekt disco!

Wszystkie gawędy w skrócie

Poznaj wszystkie opowieści o oświetleniu

Udostępnij w Social Mediach