Użytkownik intywidualny
oświetlenie ogrodowe

PORADY DOTYCZĄCE INTELIGENTNEGO OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO LED

WOKÓŁ TWOJEGO DOMU I W OGRODZIE

Dobrze przemyślany projekt oświetleniowy na zewnątrz Twojego domu jest ważny pod wieloma względami. Dzięki chłodnemu światłu zapewniasz bezpieczeństwo w całym domu, a ciepłe światło stworzy przytulny, towarzyski nastrój w ogrodzie - na przykład podczas uroczystości na świeżym powietrzu lub spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wymaga to harmonijnego planu oświetlenia. Z ozdobami lub bez, klasyczne lub nowoczesne: Twój dom, Twój ogród, Twój styl. A dzięki najnowszej technologii LED można pożegnać się z nadmiernymi rachunkami za energię elektryczną!

PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ OŚWIETLENIOWYCH LED

PROJEKT OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO:

Oświetlenie zewnętrzne
  • Zewnętrzne oprawy ścienne LED dostępne są jako oświetlenie bezpośrednie i pośrednie. Oświetlenie zewnętrzne montowane na ścianie lub na baldachimie nie tylko oświetla patio za pomocą energooszczędnych lamp LED, ale jest również idealne przy wejściach do domu lub podjazdach. Wyposażone w podwójną moc światła, oświetlenie zewnętrzne pięknie akcentuje Twój dom. A dzięki regulowanym głowicom możesz nawet zastosować oświetlenie punktowe.
  • Oświetlenie ścieżek LED dostępne jest w postaci latarni, słupków lub postumentów. Oświetlą one i poprowadzą Cię w dół ścieżki lub drogi. Dzięki oświetleniu zewnętrznemu Twoje patio można wyposażyć oszczędzającymi pieniądze diodami LED lub podświetlić kwietniki.
  • Łańcuchy świetlne LED są idealnym sposobem na uwolnienie kreatywności oświetleniowej w Twoim ogrodzie. Oświetlenie zewnętrzne nie tylko podkreśla główne atrakcje ogrodu, ale także tworzy przyjemny blask.
  • Naświetlacze LED charakteryzują się bardzo dużą mocą świetlną i optymalnym rozkładem światła. Nadają się idealnie na przykład do oświetlenia garażu.
  • Dzięki przenośnym lampom zewnętrznym LED nie jesteś uzależniony od zasilania sieciowego. Dzięki temu można błyskawicznie oświetlać ciemne zakątki domu i ogrodu. Możesz wybierać pomiędzy oświetleniem zewnętrznym zasilanym z baterii lub wyposażonym w technologię solarną.

PROSTA LISTA KONTROLNA OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO - CO ROBI CO?

Znajdź odpowiednie oświetlenie dla miejsca na zewnątrz budynków:

Światła ścienne zewnętrzne Oświetlenie ścieżek Łańcuchy świetlne Naświetlacze Mobilne światła zewnętrzne
Bezpieczeństwo i orientacja w terenie
Podświetlenie
Akcentowanie

BEZPIECZNE I RACJONALNE:

INTELIGENTNE ZEWNĘTRZNE OŚWIETLENIE LED DLA TWOJEGO DOMU

Dla nastrojowego oświetlenia zimowego, przyjaznych imprez w ogrodzie i większego bezpieczeństwa: zaimponuj nie tylko swoim gościom, ale także sąsiadom! Inteligentne oświetlenie zewnętrzne LED posiada funkcję ściemniania, regulację temperatury barwowej od ciepłego do dziennego światła białego i zmiany barw (RGBW), a wszystko to można elastycznie kontrolować od wewnątrz i z zewnątrz za pomocą aplikacji lub polecenia głosowego.

Dobrze zaprojektowane oświetlenie zewnętrzne jest szczególnie ważne dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny. Jako odpowiedzialny właściciel domu, powinieneś wyeliminować wszelkie źródła zagrożenia, w tym niebezpieczeństwa potknięcia się, na swoim terenie. Sprytnym rozwiązaniem jest oświetlenie zewnętrzne z czujnikami światła dziennego i czujnikami ruchu.

Kolejny ważny aspekt inteligentnego oświetlenia zewnętrznego: ochrona przed włamywaczami. Bo jedno jest pewne: światło odstrasza złodziei. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom Smart Home możesz chronić swój dom i ogród przy użyciu najnowszych technologii, a jednocześnie oszczędzać energię.

Oświetlenie zewnętrzne

JASNE I RZECZOWE

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

1. Jaką temperaturę barwową należy wybrać dla oświetlenia zewnętrznego?

Ciepłe, białe oświetlenie zewnętrzne o temperaturze barwowej do 3300 Kelwinów to przytulne światło, znakomicie nadające się do oświetlenie patio i ogrodu. W celu zapewnienia wystarczającej jasności i bezpieczeństwa potrzebne jest neutralne białe oświetlenie o temperaturze od 3300 do 5300 Kelwinów - idealne przy wejściach do domu.

2. Jaką jasność powinno mieć oświetlenie zewnętrzne?

400 do 600 lumenów wystarcza do przyjemnego oświetlenia zewnętrznego. Aby uzyskać silne oświetlenie zewnętrzne, należy wybrać lampę o jasności ponad 1000 lumenów.

3. Które lampy nadają się do oświetlenia zewnętrznego?

Do oświetlenia zewnętrznego zdecydowanie zaleca się stosowanie lamp LED. Dobrze sprawdzają się jako energooszczędne źródła światła i mają długą trwałość.

4. Co muszę wiedzieć o stopniu ochrony IP?

Oświetlenie zewnętrzne powinno mieć co najmniej stopień IP44. Jeśli lampy są wystawione na działanie silnych strumieni wody, np. ze zraszacza do trawników, wymagany jest minimalny stopień ochrony IP65.

USIĄDŹ I ODPRĘŻ SIĘ:
ZEWNĘTRZNE OŚWIETLENIE LED TOWARZYSZĄCE RELAKSUJĄCYM WIECZOROM

Oświetlenie zewnętrzne

W ciepłe letnie wieczory, zmierzch gromadzi przyjaciół w miłej atmosferze. Idealnie byłoby przedłużyć wieczór na patio przy nastrojowym świetle i otoczyć ogród dekoracyjnym światłem. Podążaj za tymi wskazówkami, aby Twój plan zakończył się pełnym sukcesem:

  • Za pomocą pojedynczych punktów można oświetlić dekoracyjne detale w ogrodzie i podkreślić urzekające akcenty. Na przykład, można oświetlać poszczególne rośliny zielonym światłem. Wspieraj to wakacyjne uczucie!
  • Latarnie i oświetlenie ścienne o jednolitym wzornictwie powinny otaczać Twoje patio, tworząc harmonijny wygląd.
  • Dzięki ściemnialnym lampom LED można natychmiast uzyskać odpowiednią jasność, np. na patio podczas grillowania i jedzenia.
  • Pośrednie systemy oświetleniowe z paskami LED i reflektorami punktowymi sprawiają, że miejsce do odpoczynku jest przytulne.
  • Dzięki nowoczesnemu oświetleniu podłogowemu stworzysz dodatkowe wyspy światła dla jeszcze bardziej nastrojowego nastroju.

Czy to oświetlenie zewnętrzne w barwie antracytu, bieli, szarości, czy też w innej ulubionej barwie, stwórz swój indywidualny plan oświetlenia zewnętrznego i przynieś do domu energooszczędne oświetlenie zewnętrzne LED!

Udostępnij w Social Mediach