Użytkownik intywidualny
Sypialnia dziecięca

ROZJAŚNIJ ŻYCIE SWOICH POCIECH

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE OŚWIETLENIA SYPIALNI DZIECIĘCYCH

Od jasnej lampy sufitowej po stonowaną lampę nocną i projekcję migoczących gwiazd na suficie w ciemności: oświetlenie pokoi i sypialni dziecięcych może być teraz naprawdę zróżnicowane i pomysłowe. Ponieważ Twoje maluchy używają swojego pokoju do wielu różnych zajęć, oświetlenie musi być zaprojektowane w sposób elastyczny. Dzięki inteligentnemu projektowi oświetlenia LED, oczy Twoich dzieci i Twoje odetchną z ulgą. Ponadto dzięki wydajnym źródłom światła na dłuższą metę zaoszczędzisz energię i odciążysz domowy budżet.

ISTOTNE ELEMENTY

DO OŚWIETLENIA SYPIALNI DZIECIĘCEJ

oświetlenie do czytania

Zdecydowanie należy uwzględnić te elementy w projekcie oświetlenia:

  • Podstawowe oświetlenie z lampami sufitowymi i ściennymi daje wystarczająco dużo światła, aby oświetlić pokój dziecięcy, gdy jest ciemno lub pochmurno na zewnątrz. W ten sposób Twoje dziecko budzi się z wystarczającą ilością światła, aby bawić się i odkrywać świat w ciągu dnia oraz wieczorem.
  • Do malowania lub do skoncentrowanej pracy przy biurku w miarę dorastania potrzebne jest dodatkowe źródło światła.
  • Na stoliku nocnym, lampka dziecięca może zapewnić światło do czytania przed snem.
  • Przyjazne dla dzieci lampki nocne eliminują strach przed ciemnością, szczególnie w przypadku bardzo małych dzieci.

WYBIERZ SIĘ NA JASKRAWO OŚWIETLONĄ PRZYGODĘ

LAMPY DO POKOI DZIECIĘCYCH W SKRÓCIE

Lampa sufitowa w pokoju dziecięcym może być dość kolorowa i pomysłowo zaprojektowana. Następnie należy dodać kilka reflektorów, które należy ustawić w jednej linii z najważniejszymi punktami w pokoju - na przykład biurkiem, sztalugą malarską lub kącikiem zabaw z namiotem lub domkiem dla lalek. Alternatywą jest zastosowanie w pomieszczeniu kolorowej lampy wiszącej: maluchy szczególnie lubią zabawne wzory, takie jak zwierzęta, gwiazdy lub kropki na abażurze. W miarę możliwości lampa sufitowa powinna równomiernie oświetlać całe pomieszczenie i nie może powodować olśnień.

W sypialni dziecka można użyć lampy ściennej do oświetlenia określonego obszaru. Ponownie, pozwól, aby wyobraźnia twoja - lub dziecka - poszalała. Dostępne są na przykład lampki ścienne w kształcie chmur z maleńkimi lampkami LED, które imitują rozgwieżdżone niebo. Albo motyle, których skrzydła zapalają się dzięki ukrytym pojedynczym lampom LED. Lampy ścienne idealnie nadają się na kącik zabaw lub, dla starszych dzieci, kącik wypoczynkowy, gdzie mogą spędzać czas z przyjaciółmi.

Innym ważnym elementem oświetlenia pokoju dziecięcego jest lampa biurkowa, która kieruje światło w miejsce pracy. Jeśli biurko jest częścią półki ściennej lub zintegrowane z materacem lub podniesionym łóżkiem, można zastosować lampę z zaciskiem oszczędzającą miejsce.

Pokój dziecięcy

JASNE I RZECZOWE

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

1. Jaka jest odpowiednia temperatura barwowa w sypialni dziecka?

Ciepłobiałe światło o temperaturze od 2700 do 3300 Kelwinów jest całkowicie wystarczające dla pokoju dziecięcego.

2. Jaki typ lamp jest dobry do pomieszczeń dziecięcych?

Lampy LED są szczególnie polecane do oświetlania sypialni dziecięcych, ponieważ te nowoczesne źródła światła nie nagrzewają się tak silnie jak tradycyjne żarówki i inne oprawy starszego typu. Jeśli dziecko przypadkowo (lub celowo) dotknie samych lamp, nie poparzy się. Co więcej, diody LED są bardziej przyjazne dla środowiska i bardziej wydajne niż inne źródła światła.

3. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy oświetleniu pokoju dziecinnego?

Bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym jest najważniejsze. Jeśli w pomieszczeniu używa się lamp zwieszakowych, należy regularnie sprawdzać sznurki. Ponieważ halogeny są bardzo jasne i łatwo oślepiają, żarówki tego typu nie są zalecane do oświetlenia przestrzeni dla dzieci. Ze względu na wysoki poziom wytwarzanego przez nie ciepła, żarówki halogenowe zasadniczo powinny być trzymane z dala od palnych materiałów. Ponadto należy pamiętać o zabezpieczeniu przed dziećmi wszystkich gniazdek ściennych.

EKSCYTUJĄCE DNI, RELAKSUJĄCE NOCE:

NOCNE OŚWIETLENIE LED UŁATWIAJĄCE ZASYPIANIE

Czy Twoje dziecko boi się potwora pod łóżkiem, czy nie lubi być samo w ciemności? Dzięki tym wskazówkom możesz mieć pewność, że w łóżku będzie czuło się bezpiecznie i pewnie:

  • Lampka nocna o konstrukcji przyjaznej dla dzieci zachęca Twoje dziecko do czytania wieczorami, aż do momentu, gdy zamknie oczy.
  • Lampa stołowa LED z efektem gwiazdy rozprasza ciepłe światło w ciemności i dzięki diodom LED wyświetla na ścianie lub suficie migoczące gwiazdy. Jeśli lampa posiada wyłącznik czasowy, po pewnym czasie samoczynnie się wyłącza.
  • Jeśli chcesz, aby światło było włączone przez całą noc, idealna jest lampa nasadowa, która oświetla powierzchnię podłogi. W ten sposób Twoje dziecko zobaczy, że nie kryją się tam żadne niebezpieczeństwa.

Ważne: lampka nocna nie powinna powstrzymywać dzieci przed zaśnięciem, dlatego wybieraj ciemne kolory, takie jak ciepła czerwień lub harmonijna zieleń. Upewnij się również, że gniazdka w pobliżu stolika nocnego są zabezpieczone przed dziećmi.

Dzięki odpowiedniemu projektowi oświetlenia LED możesz mieć pewność, że Twoje dziecko przez cały czas będzie czuło się bezpiecznie i pewnie. Zobacz, jak oczy dzieci lśnią jaśniej niż diody LED!

ODPOWIEDNIE PRODUKTY DO OŚWIETLENIA SYPIALNI DZIECIĘCEJ

Udostępnij w Social Mediach