Użytkownik intywidualny
Oświetlenie sypialni

TWOJA SYPIALNIA W ŚWIETLE LED

ŚPIJ I ŚNIJ

Sypialnia jest miejscem, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Ważną rolę odgrywa przy tym światło. Dzięki dobrze przemyślanemu projektowi oświetlenia LED, zapewniasz właściwe światło w odpowiednich miejscach i stworzysz w swoim królestwie marzeń w przytulną atmosferę. No i z pewnością nie będziesz miał koszmarów z powodu kolejnego rachunku za energię elektryczną; ponieważ najnowsza technologia LED jest bardzo wszechstronnym rozwiązaniem oświetleniowym, które jest również bardzo ekonomiczne.

ISTOTNE ELEMENTY

OŚWIETLENIA TWOJEJ SYPIALNI

Oświetlenie sypialni

Oprzyj swój projekt na tych trzech filarach:

  • Podstawowe oświetlenie jest niezbędne, aby można było ubrać się w optymalnym świetle w ciemne zimowe poranki lub wieczorem i nigdy niczego nie przeoczyć podczas sprzątania.
  • Oświetlenie punktowe – w pobliżu łóżka. Nie zapomnij uwzględnić kierunkowego światła do czytania.
  • Pośrednie oświetlenie wokół łóżka w Twojej sypialni tworzy przytulną atmosferę: idealne na romantyczny czas dla siebie. Idealnie byłoby używać wielu źródeł światła na szafach, komodach lub półkach lub alternatywnie na ścianach.

ŁAGODNIE ZACZNIJ DZIEŃ

Z OŚWIETLENIEM LED W SYPIALNI

Nowy dzień w sypialni i często zaczynamy rano po ciemku, a wracamy wieczorem po zachodzie słońca. Jasne oświetlenie podstawowe pomaga w porannych czynnościach, a wieczorem zapewnia wystarczającą ilość światła, aby przygotować się do wielkiego wyjścia. W przypadku nowych budynków, oświetlenie LED w suficie sypialni jest idealne: rozmieszczenie poszczególnych punktów na całym niskim suficie zapewnia równomierne oświetlenie pomieszczenia. Oświetlenie wiszące jest bardziej odpowiednie dla wyższych sufitów.

Nasza rada: ciekawy efekt można osiągnąć dzięki dyfuzorowi, który rozprasza światło z lampy sufitowej w kształcie gwiazdy na cały sufit.

CO ZROBIĆ ZE SKOSAMI SUFITOWYMI?

Dzięki diodom LED w sypialni, oświetlenie pochyłego stropu stało się dziecinnie proste. Możesz zamontować pojedyncze punkty w skośnym suficie lub zawiesić wąską listwę oświetleniową w miejscu, w którym skośny sufit styka się z poziomym. W długich, raczej wąskich pomieszczeniach na poddaszu, kilka opraw wiszących obok siebie bardzo dobrze współgra: wizualnie oddzielają łóżko od reszty sypialni.

ZNAJDŹ WSZYSTKO W SWOJEJ SZAFIE – ZA KAŻDYM RAZEM

Dodatkowe oświetlenie w szafie w sypialni to praktyczny pomysł: Często światło z lamp sufitowych pada na ciebie od tyłu, tak że twój cień zasłania zawartość szafy. Idealnym rozwiązaniem jest oświetlenie za pomocą czujnika: światło włącza się i wyłącza automatycznie po otwarciu i zamknięciu drzwi szafy.

Oświetlenie sypialni

JASNE I RZECZOWE

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

1. Jaka temperatura barwowa jest idealna do sypialni?

Ciepłobiałe światło o temperaturze 2700 Kelwinów jest idealne do komfortowego oświetlenia sypialni.

2. Ile lumenów powinno mieć oświetlenie sypialni?

Sufitowe oświetlenie punktowe powinno świecić jasnym światłem. W projekcie uwzględnij około 730 lumenów, co odpowiada tradycyjnej żarówce 60 watowej. Lampka nocna powinna mieć 350-400 lumenów, dzięki czemu można wygodnie czytać w łóżku.

CZAS NA KOMFORT:

OŚWIETLENIE LED W SYPIALNI – CZAS NA SEN

Nieważne, czy chcesz spędzić samotnie czas w sypialni, czy zaplanować romantyczny wieczór dla dwojga, nastrojowe oświetlenie w sypialni zapewnia doskonałą atmosferę. Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących tworzenia przytulnej atmosfery w sypialni:

  • Wzdłuż ściany sypialni użyj oświetlenia pośredniego w postaci opraw spotlight skierownych ku górze lub opraw ściennych, skierowanych w dół.
  • Paski LED u wezgłowia, wzdłuż boków łóżka lub pod półką wyczarowują ciekawe oświetleniowe efekty – sterowane z aplikacji lub przez pilota.
  • Małe lampki nocne zapewniają wystarczającą ilość światła do czytania. Jeżeli są regulowane, możesz również skierować światło do narożnika pokoju.
  • Lubisz patrzeć na gwiazdy z ukochaną osobą? W takim razie oświetlenie gwiaździstego nieba w sypialni to cudownie romantyczny pomysł.
  • Wypełnij pusty narożnik sypialni lampą podłogową, która subtelnie oświetli tę część pokoju.
  • Sterowanie oświetleniem w sypialni za pomocą smartfona lub poleceń głosowych jest tak proste: wystarczy powiedzieć słowo, a oświetlenie ścienne może być przyciemnione lub całkowicie wyłączone, gdy chcesz spać.

Czekamy na kolorowe sny z gustownie zaprojektowanym oświetleniem sypialni i szukamy online odpowiednich lamp LED do Twojego projektu oświetleniowego!

Udostępnij w Social Mediach