Użytkownik intywidualny

ŚWIATŁO DLA ŻYCIA I DOBREGO SAMOPOCZUCIA

POMYSŁY NA OŚWIETLENIE LED W SALONIE

Salon jest miejscem, w którym po prostu trzeba czuć się dobrze. Tutaj po pracy spędzamy relaksujące godziny lub spotykamy się z przyjaciółmi w weekend. Oświetlenie salonu powinno być zaprojektowane tak, aby było uniwersalne. Dzięki nowoczesnemu projektowi oświetlenia LED sprawisz, że Twoje kreatywne pomysły na oświetlenie staną się rzeczywistością. A co najlepsze: dzięki diodom LED oszczędzasz energię relaksując się.

ISTOTNE ELEMENTY

OŚWIETLENIA TWOJEGO SALONU

Oświetlenie salonu

Oto najważniejsze oprawy do oświetlenia Twojego salonu:

  • Oświetlenie sufitowe do jasnego oświetlenia całego pomieszczenia
  • Nastrojowe oświetlenie, takie jak lampy podłogowe, lampy wiszące, oświetlenie ścienne lub paski LED
  • Dekoracyjne oświetlenie akcentujące do precyzyjnego oświetlania określonych obszarów za pomocą opraw typu downlight i spotlight
  • Światło robocze dla ukierunkowanej jasności, na przykład do czytania lub rozwiązywania krzyżówek na sofie

TO WSZYSTKO MOŻNA POŁĄCZYĆ

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED DLA CODZIENNEGO KOMFORTU W SALONIE

Aby w razie potrzeby można było oświetlić cały salon, należy zastosować oświetlenie sufitowe LED. Może to być pojedynczy panel z kilkoma zintegrowanymi źródłami, wiele reflektorów punktowych, które można odpowiednio regulować, lub klasyczne oprawy wiszące. W dużym prostokątnym salonie lub w kształcie litery L, dobrym wyborem są punkty oświetleniowe zintegrowane z sufitem. Zapewniają one optymalne oświetlenie całego pomieszczenia.

Wskazówka: dzięki diodom LED z możliwością ściemniania można dowolnie regulować jasność.

Wieczorem główne światło sufitowe zwykle pozostaje wyłączone. Oświetlenie w salonie jest teraz skoncentrowane na komforcie. Nisko wiszące lampy umieszczone nad kredensem, lampa podłogowa w rogu i dekoracyjna lampa stołowa na bocznym stoliku obok kanapy zapewniają ciepłe światło. Wykorzystaj zgrabny okrągły stół lub mały kredens, aby uczynić z pustego narożnika salonu dekoracyjną wyspę światła, na przykład z podświetlaną figurką. Masz zdjęcia lub obrazy na ścianie? Umieść światło nad lub pod obrazem, aby subtelnie oświetlić go wieczorem.

Podczas planowania należy zwrócić szczególną uwagę na liczbę gniazdek w salonie. W razie potrzeby należy zastosować oświetlenie zasilane bateriami lub przedłużacze, które można dyskretnie schować za meblami.

Oświetlenie salonu

JASNE I RZECZOWE

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

1. Ile lumenów powinno mieć oświetlenie salonu?

Ponieważ salon służy głównie do wypoczynku, oświetlenie salonu nie powinno być zbyt jasne. Zalecamy 100 lumenów na metr kwadratowy. Jeśli więc Twój salon ma 20 metrów kwadratowych, potrzebujesz w sumie 2000 lumenów. Na przykład, centralne światło sufitowe może dostarczyć 730 lumenów (odpowiednik konwencjonalnej 60-watowej żarówki), natomiast pośrednie oprawy podświetlane dostarczają 100-200 lumenów każda.

2. Jaka temperatura barwowa jest najlepsza dla świateł w salonie?

Ciepłobiałe światło o barwie od 2700 do 3300 kelwinów jest uważane za szczególnie polecane do salonu.

ODPRĘŻ SIĘ:

OŚWIETLENIE LED W SALONIE DO RELAKSU

Living room lighting

Dzięki nowoczesnym lampom LED możesz uwolnić swoją kreatywność oświetleniową w salonie. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci stworzyć idealne otoczenie:

  • Dzięki paskom LED, które biegną wzdłuż półek lub kredensów i zmieniają swoją barwę, możesz stworzyć ciągle zmieniający się nastrój: kojący zielony, ożywczy pomarańczowy lub uwodzicielski czerwony ... i wszystko sterowane za pomocą aplikacji lub pilota.
  • Poszczególne miejsca zwracają uwagę na poszczególne elementy dekoracyjne, takie jak antyczny wazon podłogowy lub drewniane rzeźby, które przywieźliście z wakacji w Afryce.
  • Regulowane oświetlenie ścienne lub narożne reflektory punktowe zapewniają idealnie dopasowane podświetlenie.
  • Udekoruj kredensy, półki i parapety świecami LED, drzewami świetlnymi lub kulami świetlnymi z dziesiątkami maleńkich świateł LED.
  • Inteligentnym oświetleniem w salonie można łatwo sterować z kanapy za pomocą aplikacji lub poleceń głosowych. Zaimponuj swoim gościom, zatapiając cały salon w przyciemnionej czerwieni lub aktywując podświetlenie ścian za pomocą kilku słów!

Zacznij już teraz projektować oświetlenie swojego salonu łącząc i dopasowując do siebie różne serie opraw LED i źródeł światła!

ODPOWIEDNIE PRODUKTY DO OŚWIETLENIA TWOJEGO SALONU

Udostępnij w Social Mediach