Użytkownik intywidualny

GOTOWANIE, PIECZENIE, SMAŻENIE, OŚWIETLENIE:

POMYSŁY NA KUCHNIĘ LED W TWOIM DOMU

Życie zazwyczaj koncentruje się wokół kuchni: przygotowywanie posiłków, gotowanie, rozmowy. A wszystko to wymaga różnych warunków oświetleniowych, w zależności od konkretnego obszaru kuchni i oczywiście Twoich potrzeb. Nowoczesne oświetlenie LED w kuchni może być tak samo kreatywne gotowanie - i nic się nie spali. A co więcej, energooszczędne oświetlenie zapewnia również obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Istotne elementy

do oświetlenia kuchni

Najważniejsze elementy oświetlenia

Najważniejsze elementy oświetlenia:

  • Oświetlenie podstawowe powinno przez cały czas jasno oświetlać kuchnię. W ciemny zimowy poranek trzeba błyskawicznie odnaleźć właściwe produkty, a w ponure dni w kuchni powinno być wystarczająco dużo światła do pracy.
  • Dobre światło robocze jest niezbędne w kuchni. Zazwyczaj jest to miejsce pracy, w którym przygotowujesz posiłki.
  • Światło kierunkowe dopełnia oświetlenie kuchni. Wiszące światło nad stołem jadalnym w kuchni zapewnia optymalne oświetlenie podczas posiłków.
  • Światło dekoracyjne wieńczy Twój projekt oświetleniowy. Diody LED przy cokołach lub wokół piekarnika ładnie podkreślają oświetlenie kuchni.

Bo ty też gotujesz oczami...

optymalne oświetlenie LED przestrzeni roboczej w kuchni

Twoje miejsce pracy wraz z blatem, piekarnikiem i zlewozmywakiem musi być bardzo dobrze oświetlone. Z jednej strony ważne jest, aby uniknąć wypadków podczas krojenia lub siekania, a z drugiej strony, aby nie nadwyrężać wzroku. Przecież niedostateczne oświetlenie jest uważane za szkodliwe dla oczu. Nad kuchenną wyspą oprawy spotlight w suficie zapewniają wystarczającą ilość światła. W tradycyjnych kuchniach z szafkami ściennymi oświetlenie LED jest doskonałym wyborem. Zarówno długie paski oświetleniowe, jak i pojedyncze punkty LED są zintegrowane w dolnej części szafki ściennej i oświetlają blat od góry, nie zacieniając go i nie oślepiając.

Propozycja: jeśli czasem przygotowujemy skomplikowane potrawy, należy użyć dodatkowego źródła światła, które można ustawić i regulować. Jeśli nie posiadasz wolnego gniazda, odpowiednia lampa może być zasilana bateryjnie. W razie potrzeby można wyjąć lampę z szafy, zamocować w odpowiedniej pozycji i zabrać się do pracy.

Oświetlenie kuchenne

Jasne i rzeczowe

odpowiedzi na Twoje pytania

1. Ile Kelwinów wymaga oświetlenie kuchenne?

Oświetlenie blatu roboczego powinno wynosić co najmniej 3000 kelwinów (normalna biel), aby oczy nie zmęczyły się w słabym świetle. Do nastrojowego oświetlenia LED w kuchni i światła nad stołem wystarczy 2 500 do 2 700 kelwinów (ciepłobiałe).

2. Ile lumenów nadaje się idealnie do oświetlenia kuchennego?

W przestrzeni roboczej oświetlenie powinno wynosić co najmniej 3000 kelwinów (normalna biel), aby oczy nie zmęczyły się w słabym świetle. Do nastrojowego oświetlenia kuchennego LED stołu jadalnego wystarczy 2500 do 2700 kelwinów (światło ciepłobiałe).

Stylowo przygotowane

ADVICE FOR DECORATIVE LIGHTS IN YOUR KITCHEN

Ponieważ kuchnia staje się coraz częściej strefą komfortu i miejscem do wypoczynku, coraz większą rolę odgrywa również dekoracyjne oświetlenie kuchni. Oświetlenie pośrednie tworzy komfortową atmosferę w całym pomieszczeniu. Mogą to być pojedyncze reflektory wbudowane w moduły ścienne, które oświetlają obszar aż do sufitu, lub oprawy typu downlight wbudowane od spodu w blaty robocze, które oświetlają dolną część pomieszczenia.

Oświetlenie kuchenne

Więcej wskazówek:

  • Zainstaluj pojedyncze lampy w witrynach szafek, aby podkreślić swoją porcelanę i inne przedmioty kolekcjonerskie.
  • Blaty kuchenne LED podkreślą obrys Twojej kuchni i lekko ją oświetlą.
  • Za pomocą zmieniających barwy pasków LED oświetlaj swoją kuchnię np. światłem czerwonym, niebieskim lub zielonym, w zależności od nastroju. Inteligentnymi paskami świetlnymi można łatwo sterować za pomocą aplikacji lub pilota.
  • Wybierz specjalne efekty oświetlenia otoczenia, którymi możesz sterować również za pomocą aplikacji na smartfony, a nawet poleceń głosowych. Możesz na przykład przyciemnić oświetlenie ścienne po posiłku.

Osiągnięcie idealnego projektu oświetlenia w kuchni to umiejętne współdziałanie różnych źródeł światła i barw. Zacznij projektować oświetlenie LED już teraz!

 
Udostępnij w Social Mediach