Użytkownik intywidualny
Oświetlenie przedpokoju

PORADY DOTYCZĄCE POMYSŁOWEGO OŚWIETLENIA LED W PRZEDPOKOJU

KREATYWNOŚĆ MILE WIDZIANA

Przedpokój stanowi wyzwanie pod względem optymalnego oświetlenia. Często jest on dość wąski, pozbawiony naturalnego światła dziennego. Dzięki odpowiednio dobranym oprawom oświetleniowym, korytarz nie tylko będzie wyglądał jasno i zachęcająco, ale także stanie się wizualnie większy. Ponadto, efektywne oświetlenie przedpokoju jest ważne dla bezpieczeństwa. Aby właściwie oświetlić przedpokój , najlepiej jest wykorzystać różne źródła światła LED. Dzięki energooszczędnym źródłom światła wkrótce czeka Cię kolejna miła niespodzianka – niski rachunek za energię elektryczną.

IDEALNE ELEMENTY

DO OŚWIETLENIA TWOJEGO PRZEDPOKOJU

Oświetlenie przedpokoju

Idealnie byłoby, gdyby oświetlenie przedpokoju zawierało następujące elementy:

 • Dobrze przemyślane oświetlenie ogólne ma sens, ponieważ pozwoli odpowiednio oświetlić przedpokój. Małe lampy wnękowe lub punkty w suficie są idealne do długich korytarzy: powinny być rozmieszczone tak, aby przedpokój był równomiernie oświetlony. W przypadku korytarza kwadratowego wystarczy pojedyncze światło sufitowe. W zależności od osobistego stylu, mogą to być eleganckie nowoczesne reflektory lub efektowny kryształowy żyrandol.
 • Kinkiety ścienne zapewnią dodatkowe oświetlenie w pobliżu wieszaków na ubrania.
 • Korytarz nie zawsze musi być całkowicie oświetlony. Jeśli chcesz ułatwić gościom odnalezienie się w domu lub po prostu zasugerować, że ktoś jest w domu, możesz wybrać ukierunkowane oświetlenie akcentujące, np. paski LED biegnące wzdłuż listew przypodłogowych lub indywidualne punkty downlight.
 • Funkcjonalne lampy z czujnikami ruchu to prawdziwe energooszczędne cuda. Jeśli ktoś wejdzie do przedpokoju, oświetlenie w korytarzu automatycznie włączy się i wyłączy po kilku minutach.
 • Oświetlenie zasilane bateryjnie idealnie nadaje się do korytarzy, w których jest niewiele gniazdek elektrycznych lub nie ma ich wcale. Można je również wykorzystać jako dekorację w szafce.

 

KRÓTKA LISTA KONTROLNA

JAKI PROJEKT OŚWIETLENIOWY DLA JAKIEGO KSZTAŁTU PRZEDPOKOJU?

Znajdź optymalne oświetlenie dla każdego przedpokoju: na przykład w starszych budynkach o wysokich pomieszczeniach lampa wisząca w korytarzu wygląda idealnie, podczas gdy w korytarzu z niskim sufitem jest nieco uciążliwa. Poniższa lista kontrolna pomoże Ci dokonać właściwego wyboru:

Kształt korytarza \
Typ oprawy
Długi i wąski Kwadratowy Wysoki sufit Brak światła dziennego
Reflektory sufitowe
Kinkiety
Paski LED
Lampy stołowe na stolikach bocznych
Lampy zwieszakowe

BEZPIECZNY POWRÓT DO DOMU

DZIĘKI INTELIGENTNEMU OŚWIETLENIU PRZEDPOKOJU

Lampki LED z czujnikami ruchu zapewniają bezpieczeństwo, gdy wychodzisz z domu lub wracasz do niego po zmroku. Często jednak zapomina się o schodach. One również muszą być odpowiednio oświetlone, aby zmniejszyć ryzyko potknięcia się. I, jak sama nazwa wskazuje, rozwiązanie zabezpieczające SMART jest całkiem sprytne: podłącz oświetlenie korytarza SMART+ za pomocą aplikacji na swoim smartfonie. Jeśli utkniesz w korku w drodze do domu lub zdecydujesz się w ostatniej chwili wyjść z przyjaciółmi po pracy, możesz aktywować oświetlenie LED w korytarzu i innych pomieszczeniach za pomocą aplikacji - i dzięki temu będzie wyglądać jakbyś był w domu.

Oświetlenie korytarza z funkcją SMART+

JASNE I RZECZOWE

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

1. Jakie natężenie światła i temperatura są najlepsze dla oświetlenia korytarza?

Idealnie byłoby użyć dwóch różnych barw światła: naturalna biel (od 3300 kelwinów) zapewnia jasność niezbędną do przejścia w ciemne zimowe poranki i jest odpowiednia do oświetlenia sufitu. Natężenie światła powinno wynosić co najmniej 100 lumenów. W przypadku krętych schodów lepszym rozwiązaniem jest oświetlenie o natężeniu 150 lumenów, dzięki czemu można wyraźnie zobaczyć, dokąd się idzie.

2. Jakiego rodzaju światła używać w przedpokoju?

Źródła LED to kluczowy element zestawu. Lampy LED nie tylko mają szczególnie długą trwałość, ale także są bardzo energooszczędne. Nie musisz się martwić o wymianę lamp instalowanych w zabudowie i innych źródeł światła nawet przez kilka lat.

ZAPRASZAMY!

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZASTOSOWANIA ZAPRASZAJĄCEGO OŚWIETLENIA LED

Paski LED SMART+

Źródła LED oferują kreatywne sposoby oświetlania ulubionych elementów korytarza. Oto kilka pomysłów na szczególnie nastrojowe oświetlenie korytarza:

 • Lampa stołowa LED na eleganckim stole lub kredensie
 • Oprawy typu downlight umieszczone na ścianach
 • Źródła punktowe zainstalowane w stopniach schodów
 • Paski LED ze zmieniającymi się kolorami nad lustrem (sterowanym za pomocą aplikacji lub pilota), lub wzdłuż ściany
 • Oświetlenie pośrednie z punktami świetlnymi skierowanymi na zdjęcia lub rośliny wewnątrz pomieszczeń
 • Lustra i światło sprawiają, że małe i wąskie korytarze wydają się optycznie szersze

Wpuść światło: wybierz odpowiednie, energooszczędne lampy LED do przedpokoju i stwórz swój indywidualny projekt oświetleniowy!

ODPOWIEDNIE PRODUKTY DO OŚWIETLENIA TWOJEGO PRZEDPOKOJU

Udostępnij w Social Mediach