Użytkownik intywidualny
home office LED

OŚWIETLENIE LED POPRAWIAJĄCE KONCENTRACJĘ I KOMFORT PRAC

PORADY I POMYSŁY NA OŚWIETLENIE DOMOWEGO BIURA

Praca w domu to coś więcej niż biurko i laptop. Dobrze dobrane oświetlenie LED może sprawić, że Twoje domowe biuro stanie się wygodnym miejscem do efektywnej pracy. Możesz nawet zwiększyć swoją koncentrację, ponieważ odpowiednie światło sprawia, że jesteś bardziej czujny i wydajny. A dzięki inteligentnej technologii LED możesz również obniżyć rachunki za energię elektryczną. Na co czekasz? Bądź skoncentrowany podczas pracy w domu, opracowując już dziś własny projekt oświetlenia.

ODPOWIEDNI POZIOM OŚWIETLENIA

DLA TWOJEGO MIEJSCA PRACY W DOMU

Odpowiedni poziom oświetlenia

Nie za jasno, nie za ciemno - jaki poziom oświetlenia jest idealny do oświetlenia miejsca pracy? Norma europejska DIN EN 12464-1 zawiera praktyczne wskazówki dotyczące oświetlenia wewnętrznych miejsc pracy. Są to najważniejsze parametry oświetleniowe:

  • Miejsce pracy: 500 lumenów
  • Bezpośrednie otoczenie: 300 luksów
  • Tło: 100 luksów
  • Przejścia/korytarze: 100 luksów

Dwa ostatnie parametry dotyczą głównie oświetlenia biur na dużych powierzchniach i w dużych obiektach. Jednak pierwsze dwa punkty są ważne dla domowego biura. Aby uzyskać oświetlenie biura o natężeniu 300 lux, lampa LED powinna mieć natężenie co najmniej 600 lumenów. Oświetlenie biurka o natężeniu 1 000 lumenów może osiągnąć 500 lumenów dla miejsca pracy. Dla porównania, jasny, słoneczny dzień na zewnątrz wynosi do 100 000 lumenów.

OPTYMALNA LAMPA BIURKOWA, KTÓRA POMAGA

KONCENTROWAĆ SIĘ NA PRACY

Aby upewnić się, że lampa na biurku jest jak najbardziej efektywna, należy starannie dobrać lampę biurkową. Idealna jest lampa kątowa, ponieważ można ją wielokrotnie ustawiać (na przykład, jeśli masz problem z drukarką na stole bocznym lub regularnie zerkasz do książki obok laptopa). Jeśli na biurku nie ma wystarczająco dużo miejsca na dobrą lampę biurkową, można wybrać lampę zaciskową, którą można przymocować do półki nad biurkiem.

lampa biurkowa

JASNE I ZWIĘZŁE

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

1. Jaka temperatura barwowa będzie najbardziej odpowiednia dla mojego miejsca pracy?

Temperatura barwowa jest mierzona w Kelwinach:

  • Światło ciepłobiałe: 2700 Kelwinów
  • Neutralne białe światło: 3300 do 6500 Kelwinów
  • Światło dzienne białe: ponad 6500 Kelwinów

Oświetlenie do nauki lub biura powinno mieć temperaturę barwową co najmniej 4000 kelwinów. Jasne światło z dużą zawartością koloru niebieskiego utrzymuje czujność, aktywność i wspomaga koncentrację.

2. Jakiego rodzaju oświetlenia należy używać do pracy?

Nowoczesne lampy LED są energooszczędne i długotrwałe. Stałe, spokojne, nie migoczące światło ma korzystny wpływ na Twoje oczy. Dzięki dodatkowej funkcji warm-dim można łatwo regulować temperaturę barwową w razie potrzeby, aby dostosować się do warunków oświetlenia na zewnątrz.

BĄDŹ KREATYWNY!

JAK ZAPROJEKTOWAĆ OŚWIETLENIE W TWOIM BIURZE

Jak zaprojektować oświetlenie w Twoim domowym biurze?

Przy pierwszym projekcie domowego biura należy wziąć pod uwagę optymalne oświetlenie miejsca pracy z mieszanką światła dziennego, bezpośredniego i pośredniego:

  • Idealnie byłoby, gdyby Twoje biurko było ustawione bokiem do okna. Wystarczająca ilość światła dziennego będzie wtedy padać na miejsce pracy, nie oślepiając Cię. Jednocześnie zawsze możesz pozwolić swoim oczom patrzeć w oddali - odpręża to oczy i umysł.
  • Jasne oświetlenie podstawowe jest niezbędne, aby zmotywować do pracy w zimie oraz w pochmurne dni. Nowoczesne oświetlenie LED jest idealne: można zaplanować kilka punktów na całym suficie, aby równomiernie oświetlić pomieszczenie. W zależności od potrzeb można włączyć wszystkie punkty świetlne lub tylko niektóre. W jasne, słoneczne dni, oświetlenie sufitowe LED może być całkowicie wyłączone. Alternatywnie, oświetlenie wiszące zapewnia podstawową potrzebną jasność.
  • Oświetlenie punktowe w gabinecie jest zalecane przy normalnym świetle dziennym. Ponadto, możesz stworzyć w pomieszczeniu indywidualne wyspy światła: Nastrojowy, podświetlany obraz na ścianie, lampa podłogowa LED w rogu oraz lampa stołowa LED na półce to tylko niektóre z kreatywnych pomysłów na harmonijne oświetlenie gabinetu.

Dzięki równomiernym akcentom możesz stworzyć przytulne miejsce do pracy. Zaprojektuj teraz indywidualne oświetlenie LED w swoim domowym biurze!

ODPOWIEDNIE PRODUKTY DO OŚWIETLENIA TWOJEGO DOMOWEGO BIURA

Udostępnij w Social Mediach