Użytkownik intywidualny
Oświetlenie łazienkowe

WYKĄP SIĘ W ŚWIETLE REFLEKTORÓW: OŚWIETLENIE LED W TWOJEJ ŁAZIENCE

RADY I POMYSŁY

Z samego rana, chcesz przygotować się na kolejny dzień. Podobnie, po stresującym dniu pracy, chcesz odpocząć i wyciszyć się w nastrojowej łazience . Ale czasami potrzebujesz też jasnego światła, aby przygotować się do wyjścia. Wymaga to przemyślanego projektu oświetlenia, które zawsze dostosuje się do Twoich potrzeb. Łazienka bez okien wymaga szczególnego projektu. Dzięki inteligentnemu oświetleniu LED możesz elastycznie oświetlać swoją łazienkę, aby zapewnić idealne warunki oświetleniowe w zależności od potrzeb. Światło włącza się i wyłącza, a dzięki oszczędnej technologii LED oszczędzasz na rachunkach za energię podczas relaksującej kąpieli w wannie.

OŚWIETLENIE ŁAZIENKOWE – JAK TO DZIAŁA?

LISTA KONTROLNA

oświetlenie okolic lustra

Podczas planowania łazienki należy pamiętać o różnych wymaganiach dotyczących oświetlenia łazienek:

  • Oświetlenie podstawowe w połączeniu z oświetleniem sufitowym, reflektorami punktowymi lub ściennymi, które w razie potrzeby wypełniają łazienkę jasnym światłem.
  • Oświetlenie relaksujące: oświetlenie pośrednie, które tworzy przyjemną atmosferę, np. reflektory punktowe LED lub oświetlenie kafelkowe.
  • Makijaż i stylizacja: oświetlenie okolic lustra w połączeniu z oświetleniem sufitowym, a nawet oświetlenie punktowe nad lustrem.
  • Oświetlenie łazienek bez okien: panel świetlny LED jako światło sufitowe zapewnia przyjemne, sztuczne oświetlenie zastępujące światło dzienne w łazienkach bez okien.

OŚWIETLENIE PUNKTOWE LED

DLA TWOJEGO OPTYMALNEGO PROJEKTU OŚWIETLENIOWEGO W ŁAZIENCE

Idealne oświetlenie podstawowe w łazience wykorzystuje indywidualnie regulowane punkty oświetleniowe. Jeśli potrzebujesz jasnego światła, aby obudzić się w ciemny zimowy poranek, włącz wszystkie punkty na raz. Podczas nastrojowej kąpieli w spa ze stonowanym oświetleniem, wystarczy użyć tylko jednego lub dwóch punktów jako światła pośredniego. Dzięki temu prysznic, umywalka i toaleta mogą być oświetlone oddzielnie. Idealnie byłoby wybrać punkty z możliwością ściemniania, aby dostosować oświetlenie do własnych potrzeb: 8000 lumenów dla światła porannego, 4000 lumenów dla relaksującego zmierzchu. Obrotowe, wpuszczane w sufit reflektory LED doskonale nadają się do dekoracyjnego oświetlania elementów, takich jak wnęka na ścianie czy obraz. W łazience bez okien wbudowane w suficie panele świetlne LED kompensują brak światła dziennego.

Reflektory punktowe w łazience

JASNE I ZWIĘZŁE

ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

1. Jaka temperatura barwowa jest najlepsza do oświetlenia łazienki?

Oświetlenie łazienki musi zapewniać zarówno jasne światło do stylizacji i pielęgnacji, jak i ciepłe relaksujące oświetlenie spa. 3 500-4 000 kelwinów (neutralna biel) jest idealne do jasnego oświetlenia. Światło ciepłobiałe do złotego o temperaturze barwowej od 2700 do 3300 Kelwinów sprzyja odprężeniu.

2. Czy można oświetlić łazienkę bez zasilania elektrycznego?

Zazwyczaj trzeba mieć jakiś rodzaj zasilania elektrycznego - chyba że używa się świec. Jeśli jednak nie ma podłączenia do prądu, do oświetlenia można użyć mobilnych punktów zasilanych baterią akumulatorową.

3. Jaki stopień ochrony IP jest wymagany do oświetlenia łazienki?

Ze względu na dużą wilgotność w łazienkach i ryzyko rozpryskiwania się wody, możliwości oświetleniowe w łazienkach były kiedyś dość ograniczone. Dzisiaj, dzięki diodom LED, nie stanowi to już problemu. Przy zakupie oświetlenia łazienkowego należy wybrać odpowiedni stopień ochrony IP:

  • Stopień ochrony IP44 (bryzgoszczelność) jest odpowiedni do ogólnego stosowania w łazience.
  • Oprawy o stopniu ochrony IP65 (odporność na strumień wody) mogą być stosowane w pobliżu prysznica i wanny.
  • Oświetlenie o stopniu ochrony IP67 jest wodoodporne nawet przy chwilowym zanurzeniu. Jest idealne do bezpośredniego oświetlenia pod prysznicem lub w wannie.

ZMIEŃ SWOJĄ ŁAZIENKĘ W SPA

POŁOŻENIE PUNKTÓW ŚWIETLNYCH LED W ŁAZIENCE

Aby ułatwić chwilowe oderwanie się od rzeczywistości, wystarczy włączyć tylko niektóre źródła światła i barwy – nasza rada:

  • Różne barwy mają różny wpływ na ludzi. Żółty ma działanie poprawiające nastrój, a zielony uspokaja nerwy i stymuluje regenerację. Chłodny niebieski pomaga w stanach niepokoju i zaburzeniach snu, a czerwony w końcu wspomaga krążenie krwi i ciepło. Do koloroterapii w domu, zainstaluj reflektory LED w łazience nad wanną lub paski LED, którymi można sterować za pomocą aplikacji.
  • Oświetlenie płytek ceramicznych w łazience za pomocą pasków LED może tworzyć niepowtarzalny nastrój. Można je na przykład poprowadzić wzdłuż krawędzi obłożonych kafelkami części łazienki lub w górę wzdłuż sufitu.
  • Inne możliwości pośredniego oświetlenia w łazience to dyskretnie oświetlone narożniki pomieszczeń lub obrazy, albo oprawa oświetleniowa zintegrowana z sufitem.

Zaprojektuj swoje oświetlenie łazienki za pomocą wszechstronnych lamp LED i stwórz doskonale oświetlone pomieszczenie! Dzień dobry, nowa technologia.

Udostępnij w Social Mediach