Profesjonalista
Case Study Siemens Campus Erlangen

ELASTYCZNE OŚWIETLENIE W NOWYM OŚRODKU SIEMENS CAMPUS ERLANGEN

INTELIGENTNE OŚWIETLENIE — MAKSYMALNA ELASTYCZNOŚĆ

Zalety projektu w skrócie

 • Dostosowanie do lokalnych warunków
  Klient życzył sobie, aby oprawy oświetleniowe zostały wbudowane w istniejącą konstrukcję sufitu podwieszanego.
 • Elastyczność podczas użytkowania
  Koncepcja oświetlenia zapewnia elastyczność i pozwala w dowolnym czasie zmienić przeznaczenie pomieszczeń lub układ mebli.
 • Inteligentne sterowanie oświetleniem
  Wyposażone w czujniki oprawy oświetleniowe reagują na obecność pracowników. Jako elementy niezależne od systemu zarządzania budynkiem automatycznie włączają lub wyłączają one oświetlenie według potrzeb. Zapewniają stałe natężenie oświetlenia równe 500 luksów w całym pomieszczeniu. Przy jasnym świetle dziennym system ściemnia oświetlenie.

Informacje o projekcie

 • Erlangen, Niemcy, 2020 r.
 • Klient: Siemens Real Estate
 • Projekt: nowe wyposażenie przestrzeni biurowej w nowym ośrodku Siemens Campus Erlangen
 • Zastosowanie: biura bez ścianek działowych, sale narad
 • Technologia: technologia LED
 • Produkty: PANEL D/I 1200 UGR 19 DALI 36 W (EAN 4058075144668), LINEAR IndiviLED DIRECT/INDIRECT DALI SENSOR 56 W (EAN 4058075110106)

 

Oprawy oświetleniowe LEDVANCE z przemyślanym zarządzaniem oświetleniem zapewniają stałą jakość światła i elastyczność w biurze.

WYZWANIE

Przy doborze opraw oświetleniowych do obiektu Siemens Campus Erlangen szczególnym wyzwaniem były już istniejące powierzchnie sufitu podwieszanego. Nowe oprawy miały być zamontowane między panelami na suficie w taki sposób, aby stanowiły one element projektu oświetlenia. Ponadto firma Siemens oczekiwała opraw z czujnikami światła dziennego i ruchu oraz jednolitego, jasnego oświetlenia pomieszczeń zapewniającego swobodę przy planowaniu umeblowania.

LEDVANCE w ośrodku Siemens Campus Erlangen
LEDVANCE w ośrodku Siemens Campus Erlangen: optymalne warunki oświetleniowe przy niskich kosztach eksploatacyjnych.

ROZWIĄZANIE

Do projektu wybrano dwie różne oprawy oświetleniowe LEDVANCE nadające się do przymocowania do sufitu w ramach elastycznego montażu podwieszanego. Oprawa LINEAR INDIVILED DIRECT/INDIRECT może być sterowana w systemie DALI oraz jest wyposażona w czujniki ruchu i światła dziennego. Z kolei atuty oprawy PANEL DIRECT/INDIRECT, także sterowanej przez układy zasilające DALI, to płaska konstrukcja i równomierne oświetlenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu oświetleniowemu w każdym przypadku w pomieszczeniu uzyskuje się natężenie oświetlenia równe 500 luksów, czego wymagają przepisy dotyczące miejsca pracy. Zgodnie z życzeniem klienta można również elastycznie zagospodarować przestrzeń.

ZALETY

Wybrane oprawy oświetleniowe wyróżniają się wysokim komfortem oświetlenia dzięki charakterystyce światła bezpośredniego i pośredniego, dobremu ograniczaniu efektu olśnienia (UGR≤19) oraz niewielkimi wymaganiami pod względem konserwacji przy niskich kosztach eksploatacji. Kolejną zaletą rozwiązania LEDVANCE jest fakt, że czujniki ruchu i światła dziennego są wbudowane bezpośrednio w oprawy. Jako elementy niezależne od systemu zarządzania budynkiem czujniki te automatycznie wykrywają, czy ktoś jest w pomieszczeniu, i na tej podstawie włączają lub wyłączają lampy. Ponadto utrzymywane jest stałe natężenie oświetlenia równe 500 luksów. Jeśli z zewnątrz wpada do pomieszczenia silne światło dzienne, system ściemnia oprawy zależnie od potrzeb — dzięki temu obniża się zużycie energii i jest zapewniony komfort równomiernego oświetlenia. W porównaniu z konwencjonalną technologią T5 to połączenie pozwala zaoszczędzić nawet 63% energii elektrycznej.

The intelligently controllable pendant luminaires from LEDVANCE
Inteligentnie sterowane wiszące oprawy oświetleniowe firmy LEDVANCE pozwalają na elastyczność przy zagospodarowywaniu przestrzeni.

PODSUMOWANIE

Rozwiązanie oświetleniowe firmy LEDVANCE w ośrodku Siemens Campus Erlangen zapewnia zgodne z przepisami, elastyczne oraz inteligentne oświetlenie przestrzeni biurowej o różnym przeznaczeniu. Oprawy oświetleniowe przystosowano do zastanej architektury i powiązano z istniejącą koncepcją sufitu.

PRZEGLĄD WSZYSTKICH PROJEKTÓW OŚWIETLENIOWYCH

Poznaj inspirujące projekty oświetlenia.
 

SZUKASZ POWIĄZANYCH TREŚCI?

Udostępnij w Social Mediach