Często zadawane pytania dotyczące kariery

Jak złożyć podanie o pracę w firmie LEDVANCE?

  • Wystarczy wysłać podanie za pomocą naszej platformy zgłoszeniowej. W tym celu utwórz konto użytkownika, przeczytaj i zaakceptuj nasze przepisy dotyczące ochrony danych, a następnie zarejestruj się jako nowy użytkownik.
  • Możesz złożyć podanie o pracę, starać się o objęcie stanowiska przeznaczonego dla studentów studiów magisterskich, odbyć praktyki lub staż.
  • Wypełnij obowiązkowe pola w naszym systemie lub skorzystaj z usługi automatycznego wypełniania (import danych z CV lub profilu na portalu LinkedIn).
  • Prosimy też o przesłanie CV w języku niemieckim lub angielskim wraz z krótkim listem motywacyjnym.
  • Możesz również dołączyć najważniejsze certyfikaty i referencje.
  • Pamiętaj jednak, że odpowiadamy tylko na podania przesłane przez Internet za pośrednictwem naszej platformy zgłoszeniowej.


Dlaczego konieczne jest założenie konta użytkownika?

Po założeniu kotna użytkownika uzupełnione dane profilowe zostają zapamiętane. Przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem konta użytkownika eliminuje konieczność ponownego wprowadzania wszystkich danych podczas składania podań na inne stanowiska. Konto użytkownika umożliwia również zapisanie odpowiednich stanowisk, zarządzanie hasłem i profilem, usunięcie profilu oraz ustawienie powiadomień o ofertach pracy. Za pośrednictwem konta użytkownika będziesz otrzymywać automatyczne powiadomienia dotyczące nowych ofert dopasowanych do Twojego profilu.


Jak długo trwa proces składania podania przez Internet?

Założenie konta użytkownika i utworzenie profilu kandydata zajmuje zwykle nie dłużej niż 15–20 minut. Po utworzeniu profilu możesz złożyć podanie o daną posadę w ciągu zaledwie paru minut. Aby to zrobić, musisz jedynie przypisać profil do znalezionej oferty. Przed podjęciem decyzji sprawdź jednak, czy dane w profilu są nadal aktualne.


W jaki sposób przesłać dodatkowe dokumenty?

Kliknij opcję „Załączniki” i załącz maksymalnie 25 plików lub pięć megabajtów do każdego zgłoszenia (np. list motywacyjny, CV, certyfikaty, referencje itp.).


Czy mogę aplikować na wszystkie wolne stanowiska podane na stronie?

Nasze oferty pracy są aktualizowane na bieżąco, więc wszystkie stanowiska podane na stronie internetowej są aktualne.


Interesuje mnie kilka stanowisk. Czy wystarczy, że złożę jedno podanie?

Możesz najpierw utworzyć ogólny profil kandydata i w dowolnym momencie przypisać go do danej oferty pracy. Dzięki temu wystarczy jednorazowe wprowadzanie danych oraz przesłanie załączników, aby można było składać dowolną liczbę podań.


Na Platformie ofert pracy nie ma w tej chwili odpowiedniego dla mnie stanowiska. Czy mimo to mogę złożyć podanie otwarte?

Tak, oczywiście. W tym celu utwórz ogólny profil kandydata na naszej platformie zgłoszeniowej. Osoby odpowiedzialne za rekrutację używają tej platformy do wyszukiwania odpowiednich kandydatów i kontaktowania się z nimi. Kandydaci zainteresowani pracą w naszej firmie mogą również po włączeniu odpowiedniej subskrypcji otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach pracy.


Czy jeśli moje zgłoszenie na dane stanowisko zostało odrzucone, mogę ubiegać się o inne stanowiska?

Tak, możesz w dowolnym momencie wykorzystać istniejący profil, aby złożyć podanie na inne stanowisko.


Czy mogę porozmawiać bezpośrednio z managerem zatrudniającym?

Niestety, nie jest możliwy wcześniejszy kontakt z managerem zatrudniającym. Najpierw musimy otrzymać od Ciebie odpowiednie zgłoszenie. Jeśli Twój profil nas zainteresuje, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia kolejnych kroków, przeprowadzimy telefoniczną rozmowę kwalifikacyjną i umówimy się na spotkanie.


Jakie dokumenty należy przesłać obowiązkowo?

Obowiązkowe jest przesłanie CV. Nie ma obowiązku przesyłania listu motywacyjnego, ale jest to zalecane, podobnie jak przesłanie odpowiednich certyfikatów i referencji.


Jak długo moje dane będą przechowywane w bazie danych?

Zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych będą one przechowywane przez sześć miesięcy od daty ostatniego udanego logowania na konto. Po kolejnym udanym zalogowaniu i sprawdzeniu profilu dane będą przechowywane przez dalsze sześć miesięcy. Na długo przed upływem tych sześciu miesięcy zostanie do Ciebie wysłana wiadomość e-mail z informacją, że Twój profil zostanie usunięty, jeśli się na niego nie zalogujesz.


Czy mogę zapisać wersję roboczą mojego podania internetowego?

Tak, w dowolnym momencie! Wystarczy kliknąć przycisk „Zapisz” (w dolnym lewym rogu podania internetowego). Aby zachować ważność podania, przejdź do platformy ofert pracy, kliknij przycisk „Zaloguj” (w górnym prawym rogu), wprowadź swoje dane logowania, a następnie kliknij swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu. Aby zmienić lub uzupełnić profil, kliknij pozycję „Profil” w wyświetlonym menu rozwijanym.


Czy zmiany na stronie „Mój profil” będą również widoczne w złożonych i przesłanych podaniach?

Tak, wprowadzenie zmian spowoduje aktualizację wszystkich podań. Osoba odpowiedzialna za rekrutację zostanie powiadomiona o zmianach w profilu. Dotyczy to również wszystkich dodatkowych elementów lub zmian w załącznikach.


Dlaczego muszę zaakceptować deklarację dotyczącą ochrony danych?

Firma LEDVANCE przykłada dużą wagę do ochrony danych. Dlatego chcemy, aby kandydaci wiedzieli, w jaki sposób obchodzimy się z danymi.


Jak włączyć powiadomienia o dostępności stanowisk?

Podczas tworzenia profilu możesz określić, jakie stanowiska Cię interesują. Następnie musisz zaznaczyć pole wyboru znajdujące się w dolnej części zakładki „Profil”, aby otrzymywać wiadomości e-mail informujące o pojawieniu się odpowiedniej oferty.


Jakie możliwości rozpoczęcia kariery daje firma LEDVANCE osobom, które ukończyły zagraniczne uczelnie?

Firma LEDVANCE daje wiele możliwości zatrudnienia osobom bez doświadczenia zawodowego, które dopiero ukończyły kierunki techniczne lub ścisłe. Dobra znajomość języka niemieckiego jest oczywiście dodatkowym atutem.


Osób o jakich kwalifikacjach szuka firma LEDVANCE?

LEDVANCE to firma zajmująca się technologiami. Dlatego szukamy osób o wykształceniu technicznym, w tym z zakresu inżynierii elektrycznej, komunikacyjnej, mechatroniki oraz innych obszarów ścisłych i inżynierskich. Jeśli masz już doświadczenie zawodowe z zakresu cyfryzacji, inteligentnych domów, handlu elektronicznego lub ogólnego przemysłu oświetleniowego, skontaktuj się z nami.


Jakie języki muszę znać, aby dostać pracę w firmie LEDVANCE?

Aby dostać pracę w firmie LEDVANCE, musisz znać język angielski na poziomie zaawansowanym i język niemiecki na poziomie co najmniej dobrym.


Z kim mogę się skontaktować w przypadku wystąpienia problemów technicznych podczas składania podania przez Internet?

Wyślij wiadomość e-mail na adres hr-taleo-support@LEDVANCE.com i opisz problem techniczny. Pamiętaj jednak, że podania przesłane na ten adres nie będą uwzględniane w procesie rekrutacji.


Czy mogę pracować nad pracą dyplomową, pracując w firmie LEDVANCE?

Firma LEDVANCE daje możliwości pisania pracy licencjackiej/magisterskiej ze wszystkich dziedzin związanych z obszarami jej działalności. Obszary działalności zależą oczywiście od danego tematu.

Więcej informacji o dostępnych stanowiskach podano na Platformie ofert pracy.


Czy mogę pisać pracę dyplomową, pracując w firmie LEDVANCE w kraju innym niż Niemcy?

W zasadzie tak. Jednak wymogiem pisania pracy za granicą jest odbycie kilkumiesięcznych praktyk studenckich w oddziale w Niemczech.


Czy firma LEDVANCE wypłaca wynagrodzenie w czasie pisania pracy dyplomowej?

Tak, wynagrodzenie ma wysokość zwyczajowych stawek rynkowych wypłacanych w czasie pisania pracy dyplomowej.


Na jakie stanowiska firma LEDVANCE przyjmuje praktykantów i studentów?

Firma LEDVANCE oferuje praktyki studenckie i pracę dla studentów w niemal każdym obszarze działalności.


Czy mogę starać się o praktyki studenckie w oddziale firmy LEDVANCE poza granicami Niemiec?

Istnieje możliwość odbycia praktyk w firmie LEDVANCE za granicą.


Jakie wymagania trzeba spełnić, aby odbyć praktyki studenckie w firmie LEDVANCE?

Aby dobrze poznać naszą firmę, potrzeba co najmniej sześciotygodniowego pobytu. Co więcej, trzeba wykazywać zainteresowanie odpowiednim obszarem działalności i mieć wystarczającą podstawową wiedzę w danej specjalizacji. Kolejnym ważnym wymogiem są zapisy dokonywane na uczelni.


Jakie wynagrodzenie wypłaca firma LEDVANCE za praktyki studenckie?

Wynagrodzenie ma wysokość zwyczajowych stawek rynkowych za praktyki studenckie.


Jak długo zazwyczaj trwają praktyki studenckie w firmie LEDVANCE?

Czas trwania obowiązkowych praktyk w ramach studiów na uczelni zależy od odpowiednich przepisów (zazwyczaj wynosi od czterech do sześciu miesięcy). Dobrowolne praktyki studenckie mogą trwać od ośmiu tygodni do trzech miesięcy.


Czy podczas pracy w firmie LEDVANCE mogę odbywać studia doktoranckie?

Firma LEDVANCE oferuje czasem stanowiska doktorantom, głównie zajmującym się dziedzinami technicznymi.

Aktualne oferty dla doktorantów podane są na Platformie ofert pracy LEDVANCE.


Na jakim stanowisku w firmie LEDVANCE mogę pracować jako student?

Firma LEDVANCE oferuje różne stanowiska pracującym studentom.

Więcej informacji o dostępnych stanowiskach dla studentów podano na Platformie ofert pracy.


Jakie wymagania musi spełnić student chcący pracować w firmie LEDVANCE?

Aby dobrze poznać naszą firmę, potrzeba co najmniej sześciotygodniowego pobytu. Kolejnym wymogiem są zapisy dokonywane na uczelni.


Czy jest określona data końcowa składania podań na stanowiska przeznaczone dla studentów?

Nie. Jeśli dane stanowisko jest dostępne, można się o nie starać. Oferty mogą być jednak ważne bardzo krótko.


Jakie wynagrodzenie płaci firma LEDVANCE pracującym studentom?

Wynagrodzenie ma wysokość zwyczajowych stawek rynkowych dla pracujących studentów.


Ile godzin w tygodniu mogę pracować jako student?

Studenci mogą pracować do 20 godzin tygodniowo, a w czasie przerwy semestralnej — do 35 godzin, zależnie od potrzeb.


Jakie oferty stażu oferuje firma LEDVANCE i jak mogę złożyć na nie podanie?

Mamy oferty stażu w działach handlowych i technicznych. Możesz również kształcić się dwutorowo (w ramach „współpracy w zakresie kształcenia zawodowego”). Procedura przyjmowania stażystów odbywa się u naszego partnera — w centrum Siemens Professional Education (SPE). Wypełnij formularz zgłoszenia internetowego centrum SPE i uwzględnij w nim informację, że chcesz odbyć staż w firmie LEDVANCE.


Jakie wymagania muszę spełnić, aby dostać się na staż w firmie LEDVANCE?

Możesz złożyć podanie, mając świadectwo ukończenia studiów, świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości. Oferujemy wiele możliwości odbycia stażu, które pozwolą w pełni rozwinąć umiejętności z zakresu technologii, handlu i rozwiązywania problemów. Staż rozpoczyna się we wrześniu każdego roku i kończy 31 października. Zatrudnienie jest możliwe w kolejnym roku.


Masz pytania? Napisz do nas!

Chcesz pracować w naszej firmie? Zawsze szukamy ludzi czynu.