Oświetlenie LED w hotelu Radisson Blu we Frankfurcie

Frankfurt, Niemcy, 2017

Projekt: Apartamenty "Trend" w hotelu Radisson Blu

Branża: Hotelarstwo

Realizacja: Apartamenty hotelowe

Technologia: lampy LED, oprawy LED, elastyczne moduły LED


Nowoczesna technologia LED współtworzy wystrój wnętrza

Rozwiązanie oświetleniowe w apartamentach "Modern Serenity" i "Classic Monochrome" wpisuje się w wyrafinowaną koncepcję aranżacji wnętrz - rozproszone oświetlenie wnękowe podkreśla domową atmosferę, punktowe oświetlenie LED podkreśla wnętrza wysokiej jakości, a lampy Vintage 1906 akcenty projektowe.


Zadanie

Trend i projekty apartamentów "Modern Serenity" i "Classic Monochrome" powstały w Radisson Blu Hotel we Frankfurcie w 2017 roku, w oparciu o współpracę wiodącej marki hotelowej i magazynu Wohnidee. Koncepcja wystroju wnętrza apartamentów została opracowana przez projektantów wnętrz JOI-Design. Dwa stworzone światy są naznaczone wysoce indywidualnyą koncepcją projektowania. Pomimo różnic w ich wzornictwie, apartamenty mają wspólny element: domową atmosferę, która wita gości. Oświetlenie zostało zaplanowane z zamiarem opracowania rozwiązania oświetleniowego, które harmonijnie wtopi się w ogólną koncepcję i jeszcze bardziej poprawi samopoczucie.


Rozwiązanie

Oświetlenie harmonijnie integruje się z wystrojem wnętrz, ponieważ zarówno lampy, jak i oprawy, a także samo światło są wykorzystywane jako elementy wystroju wnętrza. Podczas gdy designerskie oprawy oświetleniowe w salonach i sypialniach apartamentów uzupełniają wysokiej jakości wystrój wnętrz, lampy Globe z LED Vintage 1906 Edition odkrywają stylowe akcenty świetlne w łazience - zainstalowane jako oświetlenie lustrzane, żarówki LED z podstawką PenduLum Pro są akcentem retro przyciągającym wzrok. Koncentrujemy się wyraźnie na efekcie świetlnym dzięki reflektorom LED firmy LEDVANCE, które zostały zainstalowane w strefie wejściowej, łazience i aneksie kuchennym: ciepłe białe oświetlenie akcentujące skutecznie zwraca uwagę na nowoczesne wnętrze. Oświetlenie wnęki w sypialni i salonie, zrealizowane za pomocą elastycznych modułów LED pod marką OSRAM, podkreśla atmosferę w apartamentach przyjemnym, rozproszonym światłem.


"Obsługa i produkty firmy LEDVANCE przekonały nas: byliśmy w stanie spełnić wymagania naszego zaplanowanego oświetlenia optymalnie dzięki kompleksowemu pakietowi - elastycznym modułom i komponentom LED, nowoczesnym lampom LED i wydajnym oprawom LED."

Heinrich Böhm, JOI-Design

Zalety

"Jesteśmy naprawdę zadowoleni z efektu oświetlenia i jakości opraw LEDVANCE" - mówi Heinrich Böhm, starszy projektant i współpracownik w JOI-Design. Dzięki ciepłej barwie światła 3000K i nominalnej mocy zaledwie 6,5 W, obrotowe reflektory punktowe LED stanowią idealny zamiennik nieefektywnych halogenowych reflektorów - oprawy LED zapewniają do 90% oszczędności energii w porównaniu z konwencjonalną technologią. Zapewniają trwałość do 50 000 godzin (L70 / B50). Możliwe było również zastosowanie reflektorów w łazience dzięki dostępności wersji IP65. Pozwoliło to osiągnąć spójny projekt w całych apartamentach.


Kontakt:

Verena Hanzal

International Key Account Manager Hospitality EU

Tel.: +43 664 5049865

Adres e-mail: hospitality@ledvance.com