Oświetlenie LED dla obietów sportowych - UNEATLANTICO, Santander

Santander, Spain, 2017

Projekt: Obiekty sportowe Uniwersytetu „Universidad Europea del Atlàntico“, Santander, Hiszpania

Branża: Facility Management – instytucje finansowe / obiekty sportowe

Realizacja: oświetlenie obiektów sportowych – wewnętrzne i zewnętrzne

Technologia: oprawy LED

Oprawy: LEDVANCE Floodlight 50W i 200W


Wydajne i wytrzymałe oświetlenie LED dla obiektów sportowych UNEATLANTICO

Około 150 reflektorów LED o mocy 50 W i 200 W oświetla nowe obiekty sportowe Universidad Europea del Atlántico w Santander - trzy korty otwarte i kryte centrum sportowe. Uczelnia oszczędza do 55% energii w porównaniu do tradycyjnych opraw z lampami metalohalogenkowymi.


Zadanie

Universidad Europea del Atlántico (UNEATLANTICO) potrzebował nowoczesnego i wydajnego oświetlenia dla swoich nowych obiektów sportowych: trzech kortów odkrytych, dwóch wioślarskich i jednego do siatkówki plażowej, a także krytego centrum sportowego z torem lekkoatletycznym i boiskiem do koszykówki .

Do oświetlania obiektów wymagane było bardzo jednolite oświetlenie o niskim poziomie olśnienia: nowe rozwiązanie oświetleniowe musiało zapewniać dobrą widoczność podczas uprawiania sportu. Kolejnymi wymaganiami były odporność na uderzenia i ochrona przed wodą i kurzem - kryteria, które są kluczowe dla warunków zewnętrznych.


Rozwiązanie

Oprawy, które najlepiej spełniły potrzeby klienta, to reflektory LED o mocy 200 W i 50 W. Kąt rozsyłu światła w świetle równym 100 ° zapewnia równomierne rozproszenie światła, a obudowa jest wykonana z mlecznego szkła hartowanego. Strumień do 5000 lm (50 W) i 20 000 lm (200 W) zapewnia podwyższoną skuteczność świetlną do 100 lm / W i jest odpowiedni do pracy w temperaturach otoczenia w zakresie od -20ºC do + 50º C. Co więcej, Floodlighty są chronione przed działaniem wody i pyłu (IP65) i są bardzo odporne na uderzenia (IK08).

W związku z tym oprawy LED są idealnie dopasowane do wymagań obiektów sportowych uniwersytetu


Dodatkowe korzyści

Dzięki projektowi oświetleniowemu uniwersytet może teraz pochwalić się systemem oświetlenia, który jest wydajny zarówno pod względem oszczędności energii, jak i kosztów utrzymania: w porównaniu z tradycyjnymi oprawami z lampami metalohalogenkowymi o mocy 400W instytucja akademicka oszczędza do 55% energii dzięki reflektorom LED o mocy 200 W. Co więcej, koszty konserwacji są niższe ze względu na długą żywotność do 50 000 godzin (L70 / B50) opraw oświetleniowych LED. Jest ona nawet czterokrotnie dłuższa niż w tradycyjnych źródłach światła (12.000h). Kalkulacja rentowności pokazała zwrot kosztów inwestycji w mniej niż trzy lata.

Ponadto ze względu na niższe zużycie energii technologii LED emisja CO2 przez obiekty sportowe zostanie zmniejszona. Oprawy posiadają certyfikat TÜV SÜD i są objęte gwarancją producenta do 5 lat.


Projekt

Projekt został zrealizowany we współpracy z Hispanofil, czołowym dystrybutorem urządzeń elektrycznych w Hiszpanii, który powierzył LEDVANCE przeprowadzenie odpowiednich badań oświetlenia i analiz finansowych oraz zapewnianie wsparcia technicznego i porad konstrukcyjnych.

Blisko 150 reflektorów LED zostało zainstalowanych przez Montajes Eléctricos Cagigas.


"Przy projektach o dużej skali, poleganie na zaufanym producencie, który oferuje wysokiej jakości produkty i jest w pełni zaangażowany w pracę, jest niezbędne, w przeciwnym razie nie da się osiągnąć celu."

Alberto Núñez, Hispanofil

Kontakt:

Siegfried Wagner

Key Account Manager Facility Management DACH & Sales Director VAM DACH

Tel.: +49 160 96936643

Adres e-mail: facilitymanagement@ledvance.com