Nowe oświetlenie LED w sali Akademii Gimnastycznej Phoenix

Peterborough, Great Britain, 2017

Obiekt: Sala gimnastyczna w Phoenix Gymnastics Academy

Branża: Zarządzanie nieruchomościami

Obszar zastosowań: Obiekty sportowe, hale

Technologia: oprawy LED

Produkty: LEDVANCE High Bay


Świetlana przyszłość gimnastyków z Peterborough

Modernizacja oświetlenia za pomocą opraw LEDVANCE High Bay LED zapewnia 40% wzrost poziomu natężenia oświetlenia oraz 50% oszczędności energii.


Kluczowe fakty:

  • Korzystny bilans energetyczny: oszczędność energii o 50%, a tym samym niższe koszty
  • Lepsza jakość światła: wzrost natężenia oświetlenia o 40%
  • Niezawodna jakośc opraw: 5 lat gwarancji, trwałość 50 000 godzin (L70 / B 50, IK08 i IP65)
  • Łatwa konserwacja: nie trzeba wymieniać pojedynczych lamp


Cel: zmiejszenie kosztów energii oraz poprawa jakości światła

Wcześniejsza instalacja oświetleniowa w Sali gimnastycznej Phoenic Gymnastic Academy stała się z biegiem lat przestarzała: halę sportową o wysokości 6 metrów oświetlało jedynie 51 opraw świetlówkowych. Przy mocy zainstalowanej wynoszącej prawie 4000 W zużycie energii było wysokie. Poziom natężenia oświetlenia wynosił około 330 luksów.


Rozwiązanie: inteligentna technologia LED

Wykonawca Lighting Electricians Limited wraz z klientem zdecydowali się na wymianę starych opraw na 13 opraw LED LEDVANCE High Bay LED, 200W, IP65. Wysoki strumień świetlny wynoszący 23 000 lumenów z każdej oprawy spowodował wzrost poziomu natężenia oświetlenia do ponad 500 luksów. W tym samym czasie zużycie energii zostało dodatkowo znacznie zmniejszone dzięki dodaniu czujników ruchu. Czujniki zaprogramowano tak, aby oprawy wyłączały się po 12 minutach, gdy nie zostanie zidentyfikowany ruch w pomieszczeniu. Dzieki temu uzyskano oszczędności w zuzyciu energii elektrycznej nawet do 50%.


"Byliśmy pod wrażeniem wysokiej jakości opraw LEDVANCE LED High Bay, doskonałego stosunku mocy do emitowanego światła oraz łatwości montażu."

Mike Hurford, Dyrektor Zarządzający, Lighting Electricians Limited

Dodatkowe korzyści

Zimna barwa światła o temperaturze barwowej 6500 K i wzrost poziomu natężenia oświetlenia są postrzegane przez personel i sportowców jako pozytywny wpływ na poziom energii i wyniki sportowe. Ponadto 5-letnia gwarancja zapewnia Klubowi Gimnastycznemu pewność co do jakości nowego systemu oświetlenia.


O stronie:

Akademia Gimnastyczna w Phoenix uczy młodych sportowców gimnastyków w wieku od 5 lat oraz dorosłych. W sali gimnastycznej odbywają się również konkursy i zabawy dla małych dzieci


Partnerzy projektu:


Kontakt:

Siegfried Wagner

Key Account Manager Facility Management DACH & Sales Director VAM DACH

Tel.: +49 160 96936643

Adres e-mail: facilitymanagement@ledvance.com