LEDVANCE rozświetla LEXUSA

Sydney, Australia 2017

Projekt: Warsztat serwisowy dealera Lexus - zamienniki LED

Branża: Zarządzanie Nieruchomościami

Zastosowanie: Warsztaty, magazyny, fabryki

Technologia: oprawy LED

Oprawy: LEDVANCE High Bay, LEDVANCE Damp Proof LED, LEDVANCE Panel LED, LEDVANCE Floodlight LED


Korzyści i oszczdność energii

LEDVANCE High Bay LED

  • Całkowite zużycie energii wynosiło 4840 W, a obecnie wynosi 1650 W, co oznacza zmniejszenie zużycia energii o 65%
  • Wyższe wartości oświetlenia (lux) nad miejscami pracy dzięki wydajnej technologii LED ze zogniskowaną optyką (obiektyw 90 °).

LEDVANCE Damp Proof LED

  • Całkowite zużycie energii wynosiło 2365 W, a teraz zostało zredukowane do 1100 W, co oznacza oszczędność energii na poziomie 53%
  • Wyższe wartości oświetlenia dla zatok silników samochodowych.

LEDVANCE Panel LED

  • Całkowite zużycie energii wyniosło 344W i zostało zmniejszone do 128W, co oznacza 62% oszczędności energii

LEXUS wybiera oprawy LEDVANCE. Pokazuje tym troskę o jakość Centrum Obsługi Dealera

Zapewniając najwyższe standardy, Centra Serwisowe Dealerów Lexus są zawsze na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami techniki.

LEDVANCE to firma, która szczyci się swoim dziedzictwem w branży oświetleniowej z silnym zapleczem inżynieryjnym i badawczo-rozwojowym. Lexus jest znany ze swoich najnowocześniejszych samochodów i konstrukcji silnika, więc kiedy Lexus wybrał LEDVANCE do pomocy w modernizacji oświetlenia w Parramatta Service Center, było to naturalne dopasowanie do obu firm mających podobne cele w inżynierii, badaniach i rozwoju.


Zadanie: Zminiejszenie kosztów energii oraz poprawa jakości oświetlenia

Dyrektor Centrum Serwisowego Parramatta, Martin Lazanski, bardzo jasno wskazał w swoich celach na poprawę efektywności energetycznej oświetlenia. Celem projektu było zaktualizowanie oświetlenia centrum usługowego do najnowocześniejszych technologii LED, zapewniając znaczne oszczędności energii przy zachowaniu, a nawet przekroczeniu poziomu oświetlenia istniejącej instalacji. To ulepszenie oświetlenia miało być punktem odniesienia dla centrów serwisowych Lexusa w całej Australii, więc LEDVANCE musiało zapewnić spełnienie wszystkich norm określonych przez centralę Lexus.


Rozwiązanie

Zespół projektowy LEDVANCE przeprowadził audyt oświetlenia, w którym zaobserwowano, że wiele naturalnego światła było dotychczas wykorzystywane w postaci świetlików w całym centrum serwisowym. Jednak w dni, w których było pochmurno lub deszczowo, konieczne było odpowiednie sztuczne oświetlenie dla zatok serwisowych i platform roboczych.

Istniejące elementy w obszarze serwisowym zostały zaopatrzone w wysokiej jakości oprawami rtęciowymi do oświetlenia ogólnego o mocy 400 W. Firma LEDVANCE zaproponowała wysokie natężenie światła LED o mocy 150 W przy temperaturze światła dziennego 6500 K, które doskonale pasuje do naturalnego światła dziennego wchodzącego przez świetliki, a jednocześnie zapewnia odpowiednie światło dla zwiększenia koncentracji personelu serwisowego. Zapewniają one 65% oszczędności energii w porównaniu z oprawami rtęciowymi o mocy 400 W.

W przestrzeniach roboczych i na platformach zastosowano listwy o mocy 2x36W na ścianie. Zostały wybrane listywy LED LEDVANCE Damp Proof o mocy 40 W i barwie światła 6500 K odporne na warunki pogodowe. Pasują do temperatury barwowej oświetlenia wysokich zatok. Listwy IP65 są w pełni odporne przed wnikaniem kurzu i wody, więc skuteczność źródła światła nie zmniejsza się z czasem. Listwy LED zapewniły 53% oszczędności energii w porównaniu do starych listew fluorescencyjnych. Listwy LED 20W Damp Proof zastąpiły również listwy 1x36W w obszarach kontrolnych.

Oprócz tych kluczowych obszarów, oświetlenie w biurze i recepcji zostało unowocześnione do eleganckich, nowoczesnych paneli LED do montażu powierzchniowego. Reflektor LED o mocy 150 W został użyty do oświetlenia centrum opon o dotychczas niewystarczającym oświetleniu.


"Chciałbym podziękować Neilowi i zespołowi z LEDVANCE za świetną pracę, jaką wykonali przy ulepszaniu naszego oświetlenia warsztatowego. Byliśmy trochę sceptycznie nastawieni do tego, czy obiecana poprawa rzeczywiście dojdzie do skutku, ale WOW, co za różnica. Wszyscy moi współpracownicy narzekali, że wcześniej musieli pracować w ciemnościach, ponieważ poprawa oświetlenia jest tak zauważalna. Poza oświetleniem, instalacja oświetleniowa LED obniży o połowę nasz rachunek za energię elektryczną w warsztatach. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i cieszymy się ze współpracy z Państwem w zakresie poprawy oświetlenia w kolejnych obszarach naszego salonu sprzedaży ".

Martin Lazanski, Menadżer Serwisu Lexus Paramatta