Efektywność jest w kluczowa dla Ability International LTD

Peterborough, Wielka Brytania, 2017

Projekt: Zakład produkcyjny Ability International Limited, Peterborough

Branża: Przemysł

Zastosowanie: Magazyny, warsztaty, zakłady produkcyjne

Technologia: oprawy LED

Oprawy: LEDVANCE Damp Proof


Efektywność jest w kluczowa dla Ability International LTD

Niedawna modernizacja oświetlenia za pomocą opraw LEDVANCE Damp Proof LED zwiększyła poziom oświetlenia w zakładzie produkcyjnym o 20% i zapewniła 68% oszczędności energii.


Najważniejsze fakty

  • Bardzo dobra efektywność energetyczna: 68% oszczędności energii, a tym samym niższe koszty
  • Poprawa jakości światła: jednorodne oświetlenie i 20% wzrost poziomu oświetlenia (w luksach)
  • Niezawodna jakość opraw: 5-letnia gwarancja, żywotność 50000 godzin (L70 / B50), IK08 i IP65
  • Łatwość instalacji i montażu


Wyzwanie

Ability International LTD to firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która specjalizuje się w zapewnianiu rozwiązań do pracy na wysokościach, dostosowanych do specyfiki i wymagań klienta.

Firma działała w obecnej lokalizacji przez niewiele ponad rok, kiedy okazało się, że oświetlenie w zakładzie produkcyjnym wymaga modernizacji. Istniejąca instalacja oświetleniowa zawierała łącznie 51 dwumetrowych opraw z dwiema tubami w każdej. Korzystała z 8,7 kW na godzinę i kosztowała firmę 273 funtów miesięcznie. Personel zgłaszał także swoje obawy związane z brakiem światła przy stanowiskach pracy i maszynach.

Firma Ability International LTD chciała wyposażyć cały obszar magazynu w oprawy LED, aby poprawić warunki pracy oraz zmniejszyć koszty energii i konserwacji.


Rozwiązanie

W wyniku współpracy z klientem, wykonawca, Lighting Electricians Limited, zdecydował się użyć opraw LED LEDVANCE Damp Proof 55W do wykonania instalacji.

Dokonano takiego wyboru, ponieważ zapewnia równomierne światło o szerokim kącie wiązki wynoszącym 180 ° i wysoką skutecznością świetlną 115 lm / W. Co więcej, jego stopień ochrony IP65 sprawia, że idealnie nadaje się do obiektów przemysłowych i magazynowych.

Po zakończeniu instalacji wykonawca udokumentował, że poziom oświetlenia wzrósł o 20%. Nowe oprawy zmniejszyły zapotrzebowanie na energię w instalacji o 5 kW na godzinę, a klient zaoszczędził 68% kosztów energii.


"Efekt końcowy był dla nas wszystkich niespodzianką. Jasność i przejrzystość światła jest oszałamiająca, bez żadnego blasku. Jest to komfortowe, jasne, białe światło o dużym zasięgu, nie pozostawiające cieni, co jest bardzo ważną cechą w środowisku inżynierskim. Mówiąc o zużyciu energii, potwierdzona redukcja ilości zużywanej energii wygląda bardzo obiecująco. Dane z licznika energii wskazują, że powinniśmy znacznie obniżyć nasze opłaty za oświetlenie! "

Ability International LTD


"Oprawy LEDVANCE zapewniły doskonałą skuteczność świetlną w bardzo rozsądnej cenie oraz odpowiednio długą gwarancję. Wyglądają i działają jak przystało na wysokiej jakości wyposażenie. Dla nas instalatorów decydującym czynnikiem będzie prostota instalacji. Oprawa LEDVANCE podłączana jest za pomocą złączek wciskanych z dołączonymi wszystkimi dodatkowymi częściami. Dzięki temu wybór był bardzo prosty. "

LIGHTING Electricians LTD


Dodatkowe korzyści

Seria opraw oświetleniowych LEDVANCE 55W Damp Proof została zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji bez użycia narzędzi, z klamrami ze stali nierdzewnej i śrubami zabezpieczającymi dostępnymi oprócz standardowych akcesoriów montażowych (zestaw do zawieszania, zestaw do ochrony przed kradzieżą).

Łatwość instalacji i montażu była szczególnie przydatna dla zespołu Lighting Electricians Ltd ze względu na wybrany model biznesowy. W ramach zobowiązania się do zmniejszenia wpływu na działania swoich pracowników podczas projektu firma wstępnie zmontowała i wykonała jak najwięcej elementów instalacji w swoim warsztacie poza terenem zakładu. Produkty LEDVANCE zapewniły, że czas ich pracy na miejscu mógł być minimalny.


Informacje o projekcie

Ability International LTD to producent rozwiązań do prac na wysokości, z siedzibą w Peterborough. Firma ma ponad 23-letnie doświadczenie w produkcji aluminiowych rusztowań i sprzętu dostępowego, z których wiele jest produkowanych na zamówienie według specyfikacji i wymagań klienta.


Kontakt:

Axel Klöckner

International Key Account Manager Industry EU

Tel.: +49 151 58250505

Adres e-mail: industry@ledvance.com