Oświetlenie zakładów opieki zdrowotnej

Szpitale, gabinety lekarskie, domy opieki i spokojnej starości oraz centra rehabilitacyjne muszą skupiać się na potrzebach pacjentów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Innowacyjne rozwiązania oświetleniowe marki OSRAM oferowane przez firmę LEDVANCE mogą znacznie poprawić wydajność i wygląd tych ośrodków oraz podnieść prestiż firmy sektora medycznego.

Dobre oświetlenie ma ogromne znaczenie. Ułatwia lekarzom przeprowadzanie zabiegów. Pomaga personelowi pielęgniarskiemu wykonywać swoje zadania. Pomaga widzieć niedowidzącym osobom starszym. Może stanowić formę terapii. Przynosi komfort. Pozwala zachować odpowiedni rytm dnia i nocy. Poprawia samopoczucie i usprawnia produkcję hormonów. Odpowiednie światło jest niezbędne do życia.


Dostosowane do każdego zastosowania

Odpowiednio dobrane rozwiązanie oświetleniowe tworzy atmosferę spokoju i zaufania. Tylko w ten sposób światło może mieć korzystnie wpłynąć na zdrowie.


Oświetlenie szpitali

Światło w szpitalu musi spełniać bardzo restrykcyjne wymogi. Musi być ono dostosowane do danego obszaru zastosowań, mieć odpowiednią jakość i stanowić niezawodne oraz energooszczędne rozwiązanie wymagające niewielkiej obsługi.

Dobre światło przyspiesza leczenie

Zakres wymagań stawianych przed oświetleniem szpitalnym jest tak szeroki, jak zakres wyzwań stojących przed tymi instytucjami, a odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniach może przyspieszać leczenie pacjentów. Trzeba też wziąć pod uwagę potrzeby lekarzy i personelu pielęgniarskiego na salach operacyjnych, w gabinetach i w laboratoriach. Konieczne jest również zastosowanie odpowiedniego oświetlenia w poczekalniach, obszarach zewnętrznych i biurach administracyjnych. Parametry oświetlenia, które mają szczególne znaczenie w kontekście szpitali, to zawsze jakość światła, niezawodność, wydajność, zrównoważony rozwój oraz dostosowanie do danego zadania.


Oświetlenie w domach opieki i spokojnej starości

Bezpieczeństwo i komfort

W przypadku domów opieki, domów spokojnej starości oraz centrów rehabilitacyjnych priorytetem jest bezpieczeństwo i odpowiednia widoczność. Duże znaczenie ma też emocjonalny aspekt światła: dzięki niemu domy opieki mogą stać się bardziej przytulne i komfortowe. W klinikach rehabilitacyjnych natomiast światło może przyspieszać proces leczenia.

Jasne, bezolśnieniowe światło daje poczucie bezpieczeństwa, światło pośrednie wprawia w odpowiedni nastrój,

a kolorowe sekwencje oświetleniowe tworzą przyjazną atmosferę komfortu.


„Rosnące koszty, nowe technologie i sposoby leczenia, coraz większe wymagania pacjentów i starzejąca się populacja — z takimi wyzwaniami muszą mierzyć się lekarze w swoich gabinetach oraz zarządcy szpitali i domów opieki. Odpowiednie oświetlenie może mieć ogromne znaczenie i wyróżniać na tle konkurencji!”

Torsten Hegener — Key Account Manager Healthcare DACH & Business Development Manager VAM EU


Światło to szczęście

Pozytywny wpływ na zegar biologiczny

Dzięki światłu widzimy, nawet gdy jest ciemno — to nadal jedna z głównych funkcji sztucznego oświetlenia. Ostatnie badania wykazały jednak, że światło naturalne kontroluje nasz zegar biologiczny i ma znaczny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Najnowocześniejsze instalacje oświetleniowe firmy LEDVANCE nawiązują do tego efektu, pomagając poprawić koncentrację i wydajność oraz podnieść jakość życia.


Światło w gabinetach lekarskich

Jasna diagnoza i spokój ducha

Światło służy nie tylko oświetleniu. Zwłaszcza w gabinetach lekarskich musi ono spełniać szereg wymogów i spełniać konkretne zadania.

W takich pomieszczeniach należy uwzględnić dwa rodzaje oświetlenia: optymalne oświetlenie robocze, które ułatwia pracę lekarzy i pracowników biurowych, oraz oświetlenie, które ma pozytywny wpływ na samopoczucie pacjentów.


Kontakt:

Torsten Hegener

Key Account Manager Healthcare DACH & Business Development Manager VAM EU

Tel.: +49 160 7423618

Adres e-mail: healthcare@ledvance.com