LEDVANCE: jasne światło dla przyszłości

16.09.2016

Zastosowanie :  nieokreślone
Technologia :  Reflektory LED,  LED
Grupa docelowa :  Opinia publiczna,  Handel

Uprzedzając przejście branży oświetleniowej od tradycyjnych żarówek do rozwiązań LED, w czerwcu 2015 r. firma LEDVANCE, filia należąca w całości do firmy OSRAM, uruchomiła projekt przestawienia linii produkcji lamp halogenowych w swojej niemieckiej fabryce Eichstätt na lampy LED.

Opierając się na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w produkcji żarówek, globalny zespół złożony z około 50 osób potrzebował tylko 12 miesięcy na przygotowanie konkurencyjnej i rentownej linii produkcji diod LED, zdolnej zapewnić sukces w skali globalnej. Dzięki udanej realizacji tego projektu fabryka w Eichstätt, należąca do firmy LEDVANCE od 1 lipca tego roku, ma jeszcze lepsze widoki na przyszłość.

Aby utworzyć nowy zakład produkcyjny, firma LEDVANCE zainwestowała w fabrykę w Eichstätt oraz globalny zespół projektowy, w którym znaleźli się pracownicy z oddziałów w miejscowościach Augsburg, Eichstätt, Garching i Regensburg w Niemczech oraz w miejscowości Shenzhen w Chinach. „Jesteśmy dumni z uruchomienia produkcji w Niemczech. Specjalistyczna wiedza członków naszego zespołu pozwoliła nam przygotować nowoczesną, zautomatyzowaną linię produkcji lamp LED, stanowiącą poważną konkurencję w tej branży w skali globalnej” — powiedział kierownik projektu, Steffen Strauss. Klienci zyskają nie tylko markę jakości „Made in Germany”, ale także możliwość szybkich dostaw.

Film: Fabryka LEDVANCE w Eichstätt: wspaniała rocznica produkcji lamp LED


Z nowej linii produkcyjnej schodzą obecnie 44 różne reflektorowe lampy LED MR16 i PAR16. Są to idealne zamienniki m.in. różnych reflektorowych żarówek halogenowych o mocy od 20 do 80 W. W przeciwieństwie do wcześniejszych lamp LED nowe modele mają wymiary podobne do halogenowych odpowiedników. W dodatku dzięki obudowie wykonanej w całości ze szkła trudno odróżnić je od żarówki halogenowej, więc jako zamiennik sprawdzają się doskonale. Zużywają przy tym tylko ułamek energii wymaganej przez podobne żarówki halogenowe. Nowe lampy LED są przystosowane do pracy ze ściemniaczem, a trwałość profesjonalnego modelu wynosi 40 tys. godzin przy wskaźniku oddawania barw (Ra) ponad 90.Katalog internetowy