Lampa LED Superstar Classic A40 zdobywa nagrodę Red Dot 2014

18.09.2014

Zastosowanie :  Oświetlenie ogólne,  Hotelarstwo,  Biurowce
Technologia :  LED
Grupa docelowa :  Opinia publiczna,  Architekt,  Projektant oświetlenia,  Producenci opraw oświetleniowych

Lampa LED Superstar Classic A40 firmy OSRAM została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot 2014 w kategorii Projekt Produktu. Tę lampę LED zaprojektowano tak, aby jej wygląd i widmo światła przypominały klasyczne lampy żarowe. Lampa LED Superstar Classic A40 o wymiarach lampy żarowej może być bez przeszkód używana w konwencjonalnych oprawach oświetleniowych. Ma typowe cechy żarówek, takie jak praktyczny kształt i ciepłe białe światło. Ta lampa LED z możliwością ściemniania jest dostępna w wersji przezroczystej lub szronionej.

Opracowany przez firmę OSRAM układ optyczny gwarantuje wyjątkowo dużą ilość światła.

Zaleta zasługująca na podkreślenie: opracowany w firmie OSRAM układ optyczny zapewnia szeroki kąt wiązki — 300°, co w przeszłości stanowiło problem w przypadku lamp LED. Ponadto lampa charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, niskim zużyciem energii oraz zwiększoną odpornością na uderzenia i drgania. Ta produkowana w Europie lampa, wyposażona w diody LED firmy OSRAM Opto Semiconductors, zalicza się do nowej oferty firmy OSRAM wchodzącej na rynek jesienią i obejmującej 90 różnych typów lamp LED.

„Przekonująca nowa interpretacja klasycznego wzornictwa lampy LED Superstar Classic A40 advanced zapewnia użytkownikom wyjątkowe korzyści”— tak uzasadniło werdykt jury, przyznając nagrodę Red Dot. Red Dot Design to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. W tym roku o przyznanie nagrody ubiegało się ponad 4800 projektów zgłoszonych z 53 krajów.

Katalog internetowy